Orli visoko preleteli Nizozemsko, Deni Avdija Izraelce popeljal do zmage v podaljšku

Za nami je prvi krog dogajanja v skupini D. V Pragi so zmage slavili Izraelci, Poljaki in Srbi.

Uvodno tekmo tekmovalne skupine D so odigrali Izraelci in Finci. Zelo izenačen obračun so, kljub visokemu začetnemu vodstvu Fincev, po podaljšku z 89:87 dobili Izraelci, pri katerih se je z 23 točkami in 15 skoki najbolj izkazal Deni Avdija. Enaindvajsetletni košarkar Washington Wizardsov je s trojko izsilil podaljšek, v katerem so si Izraelci zagotovili prvo zmago. Pri Fincih je bil najbolj razpoložen Lauri Markkanen, ki je dosegel kar 33 točk in 12 skokov.

Gostitelji skupine D so na sosedskem obračunu z 99:84 klonili proti Poljski. Varovanci Igorja Miličić so si v prvi četrtini priskrbeli udobno prednost 11-ih točk, ki pa je do konca prvega polčasa počasi skopnela. Kljub temu so Poljaki na krilih dobrih predstav A. J. Slaughterja (23 točk), Aleksanderja Balcerowskega (14 točk), in Mateusza Ponitke (26 točk) ponovno vzpostavili dominanco in si priigrali prvo zmago. Pri Čehih je bil najbolj vroč Jan Vesely, ki je dosegel 17 točk.

Svojo prvo zmago so pričakovano zabeležili tudi srbski orli, ki so zanesljivo odpravili Nizozemce. Na zadnji tekmi dneva je ob koncu semafor kazal rezultat 100:76. Nizozemci so že po prvi četrtini zaostajali za 10, Srbi pa niso popuščali in svoje vodstvo postopoma le še povečevali. Najboljši strelec Srbije Nikola Jokić, je dosegel 19 točk in 6 skokov, pri Nizozemcih pa je bil z 28 točkami najbolj natančen Worthy de Jong.