Hrvati proti Grkom na pragu presenečenja

Prvi tekmovalni dan v skupini C favoriti niso razočarali.

Ukrajinci so že na prvi tekmi dokazali, da se bodo borili še za kaj več kot le četrto mesto v skupini. Veliko Britanijo so suvereno odpravili z 90-61. Pri Ukrajincih sta po pričakovanjih največ točk dosegla NBA-jevca Svi Myhailiuk (17) in Alex Len (13).

Na drugi tekmi pa Grki niso bili tako suvereni, kot se je od njih pričakovalo. Hrvaška je tekmo odprla z delnim izidom 7-0, a so Grki kmalu stvari postavili na svoje noge in prvo četrtino dobili s 24-16. Grki so v drugi četrtini svoj tempo zgolj stopnjevali in zdelo se je, da je za Hrvate tekma izgubljena. Grki so v drugi četrtini namreč povedli že za +19. A v tretji četrtini se je zgodilo to česar ni pričakoval nihče. Grkom se je ob rezultatu 62-45 ustavilo. Hrvaška je z delnim izidom 15-0 prišla zgolj še na dve točki zaostanka in tekma je bila spet odprta. Kljub temu, da so bili Hrvati kar dvakrat zgolj en koš oddaljeni od tega, da bi Grke ulovili, tega ni dopustil Giannis Anterokoumpo, ki je bil s 27 točkami ob Tylerju Dorseyu najboljši strelec tekme.

Na zadnji tekmi sta se udarili reprezentanci Italije in Estonije. Že v prvem polčasu je bilo jasno, da varovanci Gianmarca Pozzecca presenečenja ne bojo dopustili. Kljub temu, je bil najboljši strelec srečanja z 20 točkami Kerr Kriisa so Italijani srečanje suvereno dobili s 83-62.