Nova zmaga Dallasa, zadnje točke Mavericksov znova pripadle Dončiću #video

Dallas Mavericksi so ponoči gostili Orlando Magicse. V tesnem obračunu so Telički dosegli zmago s 107-106. Luka Dončić je v statistiko vpisal 27 točk, 7 skokov in 7 asistenc.

Dallas se je v srečanje podal z bero štirih zmag in dveh porazov, medtem ko je bil Orlando zgolj pri dveh zmagah. Prvi polčas je potekal dokaj izenačeno, vseeno pa so bili gostje tisti, ki so imeli vseskozi rahlo prednost. Sploh v prvem polčasu je Mavericksom veliko težav povzročal Aaron Gordon, ki je za dve točki metal 75%. Prvi zvezdnik Dallasa Luka Dončić se v prvi polovoci tekme ni kdo ve kako izkazal, saj je zbral, za njegove standarde, skromnih 6 točk. V prvi četrtini je za domače dobro igral Justin Jackson, v drugi pa JJ Barea, ki je s tremi zaporednimi trojkami minuto pred odmorom Maverickse povsem vrnil v igro.

Zaostanek dveh točk (54-56) ni bil velik, a jasno je bilo, da bo gostiteljem potreben tudi doprinos Luke Dončića. Ta seveda ni razočaral. V tretji četrtini je dosegel 12 točk in bil ključni člen pridobljenega naskoka sedmih točk (86-79).

V zadnji četrtini so se Magicsi znova povsem približali. D.J. Augustin, Nikola Vučević, Gordon in Evan Fournier so svoje moštvo 6 minut pred koncem znova pripeljali v vodstvo (98-100). Na srečo domačih gledalcev so se Mavericksi pobrali in z delnim izidom 5-0 znova ušli na tri točke prednosti, najprej je dva prosta meta zadel Dwight Powell, nato pa je pomembno trojko po Dončićevi asistenci dosegel Dorian Finney-Smith. Na drugi strani je Vučević pod košem zadel za dve točki, v zadnjih dveh minutah je odgovornost znova prevzel Luka in dosegel zadnje štiri točke za svojo ekipo, kar je bilo dovolj za končno zmago. Kljub temu so se Mavericksi tresli do zadnje sekunde, saj je Seth Curry 6 sekund pred koncdm zgrešil dva prosta mesta in pri rezultatu 107-106 je imel Orlando priložnost za končno slavje. V zadnjem napadu je Vučević zgrešil odločilno trojko.

Varovanci Ricka Carlisla so tako vpisali še peto letošnjo zmago in so zaenkrat prepričljivo na mestih, ki vodijo v končnico. A sezona je še dolga, zahodna konferenca pa ponuja nemalo izredno težkih izzivov.