2. SKL: Hrastnik po izjemni zadnji četrtini do zmage,

Na prestavljenima tekmama 5. kroga sta do zmage prišla Hrastnik in Mesarija Prunk Sežana, ki ostaja neporažena na vrhu lestvice.

SREDA, 6.11.2019, OB 19:00, ŠD Na logu, Hrastnik

Hrastnik – Brinox Medvode 71:61 (13:23, 19:13, 14:18, 25:7 )

Pot proti drugi zmagi so precej boljše začeli gostje, ki so po trojki Žige Žepiča povedli z 2:10. Po novi trojki, tokrat Grege Kajniha je razlika znašala že 15 točk (8:23), domači pa so se nato z serijo 14:0, ki je segala tudi v drugo četrtino, povsem približali (22:23). V tem delu igre je Hrastnik prvič povedel, a so Medvode na odmor odšle s prednostjo štirih točk (32:36). Tudi drugi polčas so boljše odprli gostje, ki so po trojki Janeza Korošca znova povedli za 12 točk (34:46). V zadnji četrtini so domači šli na vse ali nič, kar se jim je obrestovalo. Po trojki organizatorja igre Klemna Požina so štiri minute pred koncem srečanja znova povedli. Razliko so minuto in 27 sekund pred koncem povečali na šest, Medvodam pa se več ni uspelo vrniti v igro. Najboljši igralec srečanja je bil Klemen Požin, ki je dosegel 21 točk in štiri asistence, pri gostih pa jih je 17 dosegel Žiga Žepič.

SREDA, 6.11.2019, OB 20:30, ŠD Lucija

Portorož – Mesarija Prunk Sežana 71:79 (11:21, 26:12, 13:13, 21:33)

Lov na peto zaporedno zmago so precej bolje začeli gostje, ki so v četrti minuti srečanja povedli z 3:10, takšno razliko pa obdržali vse do konca prve četrtine. Portorož je veliko boljše zaigral v nadaljevanju srečanja in po delnem izidu 19:4 povedel za tri točke (32:29), po polaganju Stefana Tovilovića pa na daljši odmor odšel s prednostjo štirih točk (37:33). V tretji četrtini smo nato spremljali košarko z malo koši, Portorožu pa je pred zadnjimi desetimi minutami igre uspelo zadržati prednost štirih točk. Gostje so v zadnji četrtini po trojki Aljaža Stoparja in delnem izidu 11:0 tekmo obrnili v svoj prid in znova povedli za osem točk (53:61). Domači se niso predali in po dobri minuti igre so znova izenačili. Sežana je po izenačenju znova stopila na plin, tekmo pa dokončno odločila v svoj prid 34 sekund pred koncem srečanja, ko je oba prosta meta zadel Gašper Jordan Rojko (65:74). Rojko je na koncu dosegel 16 točk in bil s Stoparjem, ki jih je dosegel 21, gonilna sila Sežančanov v napadu. Pri domačih je najboljšo predstavo letos prikazal Nejc Zupan, ki je zbral 20 točk, a to ni zadostovalo za zmago.