Nov šov Toronta v Oracle Areni, zdaj le še zmago od naslova

V izjemnem drugem polčasu je Toronto s 91:105 dobil tudi drugo tekmo na gostovanju pri Golden State Warriorsih. V skupnem izidu zdaj vodi s 3:1 in je le še zmago oddaljen od zgodovinskega naslova.

Obe ekipi sta tekmo začeli nervozno in prve točke smo dočakali šele po treh minutah in pol igre, ko je Curry zadel z razdalje. Strelske suše so se prvi otresli Bojevniki, Toronto pa je hitro zaostajal že za 11 točk. Kljub temu, da je bil njihov met iz igre katastrofalen, domačim košarkarjem niso pustili da se oddaljijo na absurdno prednost. Do odmora se jim je po izjemno raztrgani košarki prvega polčasa le uspelo približati na 46:42.

Trener Bojevnikov Steve Kerr je z velikim olajšanjem v začetno peterko postavil Klaya Tomphsona, katerega vpliv je bil več kot viden v drugi četrtini. Sam je nanizaj 9 točk in bil najbolj zaslužen za dvomestno vodstvo svoje ekipe.

Leonard v tretji četrtini pognal moštveni motor

Kawhi Leonard je v uvodnih 45 sekundah tretje četrtine zadel dve trojki, napovedal drugačno igro svoje ekipe in Toronto je prvič na tekmi povedel (46:48). Nobeni ekipi se ni uspelo odlepiti, nato pa je Leonard sijajno zaključil tretjo četrtino. V zadnjih treh minutah je dosegel kar enajst točk in Raptorsi so si po 36 minutah priigrali kar 12 točk naskoka (67:79). V tretji četrtini, ki jo je Toronto dobil s 37:21, je najboljši igralec finalne serije prispeval kar 17 točk.

Sedem šivov za VanVleeta

Fred VanVleet, ki poleg kupice ostalih Raptorjev igra končnico kariere, je prejel močan udarec v obraz, po katerem ni več stopil na parket. Pod košem ga je v skoku pod desno oko nenamerno s komolcem zadel Shaun Livingston. VanVleet je v garderobi prejel sedem šivov in zmago svojih soigralcev pospremil s klopi.

Bojevniki do konca nemočni

Golden State se je približal na 72:82, a je nato odlični Ibaka zadel ob osebni napaki Stepha Curryja, Leonard pa je bil natančen izza črte in Toronto si je priigral najvišjo prednost na tekmi (72:88). Osem minut pred koncem so bili navijači v Oracle Areni že v velikih skrbeh. Curry je s trojko tri minute pred zadnjim piskom sirene znižal na 89:97, več pa gostiteljem ni uspelo in Pascal Siakam je s šestimi točkami potrdil veliko zmago Toronta.

Nick Nurse ostaja hladnokrven

Dve trojki Leonarda na začetku drugega polčasa sta nam dali velik zalet. To je popolnoma spremenilo tekmo, prevzeli smo pobudo. Ko mu uspe blokada ali uspešno posredovanje v obrambi, se sprosti in nato steče v napadu, s tem pa celotna ekipa deluje na višji ravni. Ko so bili gostitelji v naletu, je utišal navijače s pomembnim košem,” je poudaril trener Toronta ter dodaja: “Navijači v Torontu so evforični. Ne smemo pasti v to norišnico. Zelo težko bo dobiti zadnjo tekmo. Igramo proti prvakom zadnjih let, ki se ne bodo predali.”

Steve Kerr: Na naši strani so le še izkušnje

V prvem polčasu smo odlično igrali v obrambi, potem pa smo popolnoma popustili v tretji četrtini. Leonard je zadel dve trojki zapored in razigrali so se v napadu. Žoga je dobro krožila in Ibaka nas je nekajkrat kaznoval. Toronto ima kar nekaj ostrostrelcev in treba je priznati, da v tem finalu igrajo odlično,” je ocenil Kerr.

Proti Oklahomi smo se pred leti znašli v takem zaostanku in uspeli smo dobiti tri tekme zapored. Mislim, da to tudi tokrat ni nemogoče, hitro moramo zaceliti rane po dveh domačih porazih. Najprej moramo dobiti peto tekmo, nato pa se bomo pogovarjali naprej. Pet let zapored smo igrali v finalu in unovčiti bo treba te izkušnje,” je dodal trener branilcev naslova.

Zadnja tekma bojevnikov v Oracle Areni?

S sinočnjim porazom je Golden State potencialno zaključil nastope v slavni in empatični Oracle Areni. V naslednji sezoni se Bojevniki selijo v Chase Center v San Francisco. Toronto, ki lahko v ponedeljek zapečati njihovo usodo, lahko hkrati poskrbi, da se Curry in druščina nikoli več ne vrnejo v njim tako ljubo dvorano, ki je v zadnjih letih doživela tri naslove svojih ljubljencev in velja za eno najbolj glasnih prizorišč v ligi NBA.

Green napoveduje preobrat

Doživel sem veliko razočaranje, ko smo zapravili vodstvo s 3:1 v zmagah. Zakaj ne bi tudi mi spisali zgodovine in prišli do preobrata. Še vedno verjamemo v naslov, uspelo nam je že zmagati tri zaporedne tekme v končnici,” je razmišljal Dramond Green, ki je bil znova blizu trojnega dvojčka (10 točk, 12 podaj in 9 skokov), a je bil preveč nervozen. Večkrat se je jezil na sodnike in prejel tudi tehnično napako.

Preobrat po zaostanku 3:1 do zdaj uspel le Clevelandu

Branilci naslova, ki lovijo že svojega četrtega v zadnjih petih letih, so se znašli pred nemogočo misijo. Ta je do zdaj uspela le Clevelandu. Pred tremi je LeBron James prav proti Golden Stateu z Jezdeci zrežiral epski preobrat, izničil dani zaostanek in se veselil šampionskega prstana.