Nora trojka Coseya za pomembno zmago Krke

V 15. krogu lige ABA je Krka na domačem terenu s 73:72 premagala do tega kroga vodilno Budućnost.

Tekmo so v Športni dvorani Leona Štuklja boljše začeli favorizirani gostje, ki so po prvi četrtini vodili za šest. Krka je v nadaljevanju dvignila svojo igro in po seriji 14:3 so Novomeščani hitro ponovno prešli v vodstvo, ki pa so ga zapravili v zaključku prvega polčasa (35:36).

Moštvi sta bili izenačeni tudi skozi cel drugi polčas, odločitev o zmagovalcu pa je padla v izdihljajih obračuna. Pri izidu 70:70 je imel na voljo dva prosta meta krilni center Budućnost Hassan Martin, ki pa je bil natančen le v drugo (70:71). Na drugi strani je žogo Marvinu Jonesu odvzel Sean Kilpatrick in že je delovalo, kot da je Krka v izgubljenem položaju. Po izgubljeni žogi Krke je namreč Justin Cobbs izvajal dva prosta meta, a je bil tudi on polovično uspešen (70:72). Odgovornost je v zadnjem napadu Krke nase prevzel Glenn Cosey in štiri sekunde pred koncem je zadel trojko za zmago (73:72). Črnogorcem je ostalo še nekaj časa, z metom za zmago je poskušal Martin, ki pa je bil neuspešen in Krka je prišla do zelo pomembne zmage v boju za obstanek.

Odlični organizator igre Glenn Cosey je na koncu zbral 21 točk in bil prvi strelec obračuna, temu pa dodal še pet asistenc. V veliko pomoč sta mu bila tudi Ivan Ramljak z 16 točkami in sedmimi skoki ter Marko Jošilo, ki je dodal 14 točk. Pri gostih sta bila razpoložena predvsem oba ameriška košarkarja; Justin Cobbs je dosegel 17 točk, 16 pa jih je dodal Sean Kilpatrick.

KRKA – BUDUĆNOST VOLI 73:72 (12:18, 23:18, 21:18, 17:18)