Nemci proti Črni Gori trepetali do zadnjega

Na tretji tekmi osmine finala Eurobasketa so Nemci pred domačim občinstvom v prvem polčasu  popolnoma nadigrali Črno Goro, ki razigranim domačinom ni bila kos v nobenem segmentu igre. Na polčas sta ekipi odšli ob prednosti Nemcev 48:24.

A karkoli je svojim varovancem ob polčasu dejal Boško Radović je več kot očitno zaleglo. Črnogorci so se v drugem polčasu popolnoma razigrali in na krilih Perryja in Dubljevića, ki sta skupaj dosegla 47 točk, v obup spravljala domače igralce in občinstvo. V zaključku zadnje četrtine so se Črnogorci Nemcem približali na zgolj posest razlike (80-77), a so izkušeni domačini, pri katerih je znova izstopal Dennis Schröder, naposled vendarle pripeljali do konca z izidom 85-79.