Napeta zaključka tekem v Šenčurju in Podčetrtku

V soboto zvečer so bile odigrane tri tekme 4. kola v 1.SKL. Vse zmage so ostale doma, veselijo se košarkarji Helios Suns, GGD Šenčurja in Term Olimia Podčetrtka. V ponedljek nas čaka še tekma pred televizijskim avditorijem na Sportklubu, ko se bosta v Kranju pomerila ECE Triglav in ekipa Hopsi Polzela.

1.SKL

4. kolo
Sobota, 17. oktober

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : ROGAŠKA 78:77 (16:26, 17:19, 26:16, 19:16)

Gorenjska gradbena družba Šenčur: H. Rizvić 2, Novak 11, Murić 21, R. Rizvić 14, Martinčič 3, Kralj 23, Daneu 2, Strmčnik 2.

Rogaška: Vujačić 5, Pelko 13, Nichols 10, Bernard 15, Glišić 17, Zupan 8, Blackshear 9.

Vujačić 5, Pelko 13, Nichols 10, Bernard 15, Glišić 17, Zupan 8, Blackshear 9.

Gorenjska gradbena družba Šenčur je s preobratom v drugem polčasu in dramatičnim zaključkom prišla do druge zmage v sezoni, hkrati pa Rogaški zadala prvi poraz v 1. SKL. Gostje iz Rogaške Slatine so imeli v prvem polčasu petnajst točk naskoka, domači pa so do prvega vodstva na tekmi prišli tik pred zaključkom tretje četrtine. Vse do konca sta se ekipi nato izmenjavali v vodstvu. Ko je Ramo Rizvić 39 sekund pred koncem zadel v zadnji sekundi napada za 77:72, je izgledalo, da bosta točki ostali na Gorenjskem, toda GGD Šenčur je Rogaški dal še eno priložnost. Trinajst sekund pred koncem pri vodstvu 78:77 je zapravil napad, podobno kot Slatinčani, ki so po minuti odmora krenili v zadnji poskus.

David Christopher Nichols, ki je dosegel redko videni trojni dvojček v Evropi (10 točk, 11 podaj, 10 skokov), se je zapletel in sploh ni prišel do meta na koš. Dvojni dvojček pri gostih je zbral Miloš Glišić (17 točk, 10 skokov). Prvi strelec tekme je bil David Kralj s 23 točkami, dve točki manj in 16 skokov pa je vknjižil Dino Murić.

V 5. kolu (24. 10.) bo GGD Šenčur gostoval v Šentjurju, Rogaška pa bo gostila ECE Triglav.

HELIOS SUNS : ŠENTJUR 87:72 (13:15, 27:18, 27:22, 20:17)

Helios Suns: Ferme 16, Morina 10, Mirtić, Oman 11, Sekulović 20, Vujasinović 12, Hirschmann 9, Prepelič 9.

Šentjur: Habat 4, Špan 19, Tabak 5, Đapa 14, Samac 16, Ledl 10, Ahmedović 4.

Habat 4, Špan 19, Tabak 5, Đapa 14, Samac 16, Ledl 10, Ahmedović 4.

Košarkarji Helios Suns so se po tesnem, prvem porazu v prejšnjem krogu v Rogaški Slatini hitro vrnili na zmagovalno pot, Šentjur pa je po uvodni zmagi pred sedmimi dnevi proti Zlatorogu doživel tretji poraz v 1. SKL. Gostje so bili v prednosti le na začetku tekme, nato pa je Helios Suns po nekaj menjavah zaigral podjetneje in z delnim izidom 16:0 v 15. minuti prišel do dvomestne prednosti (25:15), ki je ni več izpustil iz rok. Šentjur se je v nadaljevanju najbolj približal na 57:52 (27. minuta).

Mihailo Sekulović je za Helios Suns zbral 20 točk in 12 skokov, Tadej Ferme si je za rojstni dan podaril 16 točk, dvanajst točk in devet podaj pa je zbral Daniel Vujasinović. Na drugi strani je izstopal Jan Špan z 19 točkami in metom za tri točke 6:8. Domagoj Samac je prispeval 16 točk in osem podaj.

Domžalčani bodo v naslednjem krogu gostovali v Laškem, Šentjur pa se bo doma pomeril z Gorenjsko gradbeno družbo iz Šenčurja.

TERME OLIMIA PODČETRTEK : ZLATOROG LAŠKO 84:81 (25:11, 20:25, 21:21, 18:24)

Terme Olimia Podčetrtek: Strnad 24, Ž. Švigelj 4, Maček 6, Čebular 24, Cerkovnik 7, Atanacković 17, Vasilić 2.

Zlatorog Laško: Benson 18, Jereb 14, Požin 7, Stipaničev 10, Grušovnik 7, Routt 25.

Benson 18, Jereb 14, Požin 7, Stipaničev 10, Grušovnik 7, Routt 25.

Terme Olimia Podčetrtek so dosegle tretjo zmago v štirih tekmah 1. SKL, Zlatorog pa po četrtem nastopu ostaja pri eni zmagi iz uvodnega kola na Polzeli. Podčetrtani so imeli dovolj razpoloženih igralcev, da bi lahko tekmo odločili že v prvem polčasu ali v zadnji četrtini, vendar so z neodgovorno predstavo goste dvakrat vrnili v igro in zmago reševali v zadnjih sekundah. Ko so imeli domači v 15. minuti 18 točk naskoka (39:21) oziroma štirinajst (75:61) pet minut pred koncem tekme, ni verjetno nihče pomislil, da bodo imeli Laščani v zadnjih sekundah priložnost za zmago. A Zlatorog se je v 24. minuti približal na tri točke zaostanka (53:50), v zadnji minuti pa na 80:78. Devetnajst sekund pred iztekom časa je imel Tomaž Jereb trojko za vodstvo, ki jo je zgrešil, zadel pa je naslednjo šest sekund pred koncem za 82:81. Na drugi strani je Nejc Strnad zadel dva prosta meta, Casey Bryan Benson pa je prišel le do meta iz obupa.

Nejc Strnad in Sandi Čebular (8 skokov) sta dosegla po 24 točk (Strnad 20 že v prvem polčasu), 17 jih je za zmago dodal Simo Atanacković (8 skokov), na drugi strani pa je Logan Shane Routt zbral 25 točk in kar 19 skokov.

Podčetrtani so tekmo 5. kola igrali že sredi tedna in izgubili v Kopru, Zlatorog Laško pa bo 26. oktobra gostil Helios Suns.