Ilirija z gostovanja z ogromno zmago

Ranjena Ilirija je v soboto zvečer v Lukni gostovala pri Braniku, ki je po dobrih predstavah v prvih treh krogih 2. SKL tokrat povsem odpovedal. Gostje so namreč že po dobri minuti igre vodili z razliko sedmih točk, ob koncu prve četrtine pa je ta narasla na 17 (13:30). Tekma se je v istem ritmu nadaljevala tudi v naslednjih desetih minutah igre, Ilirija pa je že do velikega premora razblinila dvome o končnem zmagovalcu tega obračuna (25:51). Kljub visokemu vodstvu varovanci Saše Dončića niso popuščali, tako da je končna razlika znašala kar 49 točk.

Prvi strelec obračuna je bil z 22 točkami Haris Čučović, ki je zbral še 12 skokov. Z 20 točkami mu je sledil mladi branilec Egor Sytnikov, ki je dosegel 20 točk (6 trojk). Pri domačih sta edina dvomestno število točk dosegla Tim Tomažič (12) in Igor Struger (10).

Maribor Branik – Ilirija 49:98 (13:30, 12:21, 14:24, 10:23)