Na Polzeli poraz domačih, Krka brez težav proti oslabljenemu Zlatorogu

Ljubljana – V ponedeljek zvečer sta se na Polzeli in v Novem mestu odigrali četrta tekma 7. kola in prva tekma 8. kola v 1.SKL. Na Polzeli je domača ekipa morala priznati premoč gostom iz Podčetrtka, Krka pa je brez opaznih težav odpravila oslabljeni Zlatorog. V pestrem tednu bodo prvoligaši odigrali še štiri tekme.

1.SKL
7. kolo
Ponedeljek, 9. november

HOPSI POLZELA : TERME OLIMIA PODČETRTEK 76:95 (26:24, 16:26, 24:25, 10:20)
Hopsi Polzela:
Copot 6, Jurček 15, Mikulić 15, Drekalović 6, Goltnik 3, Carver 17, Kosič 10, Habot 2, Kureš 2.
Terme Olimia Podčetrtek: Strnad 15, Sevšek 6, Maček 13, Čebular 17, Cerkovnik 15, Atanacković 27, Vasilić 2.
Košarkarji iz Podčetrtka po tritedenskem premoru niso izgubili občutka za zmago. Na Polzeli so dosegli že svojo četrto na petem dvoboju, boljše razmerje v zmagah imajo trenutno le Novomeščani (6-0). Izbranci gostujočega trenerja Davorja Brečka so si v 12. minuti pridelali zaostanek osmih točk (24:32), nato pa strnili svoje vrste in gostitelje zasenčili v vseh prvinah igre. Le tri minute so potrebovali, da so izenačili izid (34:34), z dobro in učinkovito predstavo pa nadaljevali vse do konca polčasa (50:42). Tudi v drugi polovici tekme so bili vselej korak pred gostitelji, predvsem po zaslugi Sima Atanackovića, s 27 doseženimi točkami najbolj učinkovitega igralca dvoboja, a tudi Sandija Čebularja, ki so ga malenkosti ločile do trojnega dvojčka (17 točk, 11 podaj in 9 skokov) ter Nejca Strnada in Anžeta Cerkovnika, ki sta dosegla po 15 točk. Pri domači ekipi je bil strelsko najbolj učinkovit Aaron Wesley Carver s 17 točkami in 12 skoki, Žiga Jurček je prispeval 15 točk in osem skokov, Josip Mikulić pa 15 točk.
V 8. kolu bodo 14. novembra Hopsi gostili Rogaško, Terme Olimia Podčetrtek pa 16. novembra, v televizijskem prenosu na Sportklubu, Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur.

8. kolo

KRKA : ZLATOROG LAŠKO 111:57 (28:16, 24:20, 24:14, 35:7)
Krka: Medved 7, Stergar 15, Stipčević 21, Vrabac 10, Barič 4, Kosi 7, Škedelj 3, Škifič 19, Lapornik 14, Rebec 6, Vučetić 5.
Zlatorog Laško: Pajk 4, Benson 2, Jereb 3, Požin 8, Grušovnik 22, Ličen 13, Medved 5.
Krka tudi po šestem nastopu v 1. SKL ostaja edina neporažena ekipa v prvenstvu. V domači dvorani je upravičilo vlogo favorita in Zlatorog nadigrala s 111:57. Čeprav je bila to za Novomeščane sedma tekma v zadnjih štirinajstih dneh, so bili dovolj zbrani in motivirani, da dveh točk niso postavili pod vprašaj. Večji del naloge so opravili že v prvem polčasu, v katerem so dosegli 52 točk in si priigrali dovolj prednosti za mirno nadaljevanje. Krka je na koncu zabeležila najvišjo zmago v 1. SKL v tej sezoni in kot prva ekipa presegla mejo 100 točk.
Pri Krki se je z dvojnim dvojčkom izkazal Jure Škifič (19 točk, 12 skokov, indeks 30), največ točk je sicer dosegel Rok Stipčević (21 točk, trojke 7:10), pri oslabljenih gostih pa je iz sivega povprečja izstopal le Matic Grušovnik (22 točk, 9 skokov).
Krka bo naslednjo tekmo v 1. SKL igrala šele 22. novembra, in sicer zaostalo 3. kroga proti Termam Olimia, Zlatorog pa bo v devetem kolu 18. novembra gostil Koper Primorsko.