Helios klonil na prvi tekmi “mehurčka”

Košarkarji Helios Sunsev so na prvi tekmi lige ABA 2 v srbskem Zlatiboru klonili proti Mladosti Zemun. Domžalčani so odigrali dober prvi polčas po katerem so vodili z 48-37, nato pa so povsem popustili v tretji četrtini in na koncu izgubili s tesnih 77-80.

Omeniti velja, da so edini slovenski predstavniki v ligi ABA 2 na turnir v Zlatiboru pripotovali v okrnjeni zasedbi. Zaradi okužbe s koronavirusom trener Dejan Jakara ni mogel računati na Daniela Vujasinovića, Gezima Morino, ter Bineta Prepeliča in Aneja Orla.

Čeprav je Helios dobil obe prvo in drugo četrtino so košarkarji Mladosti v tretji pokazali zobe in jo dobili kar z 12-25. To je bil tudi odločilni del tekme, saj si Domžalčani v izenačeni zadnji četrtini nato niso uspeli priigrati zmage. Najboljši strelec slovenskega moštva je bil Blaž Mahkovic s 26 točkami, 21 jih je dodal Mihailo Sekulović. Prvi strelec Mladosti je bil Američan Trey Drechsel z 21 točkami.

Avtor: Timotej Prosenc