Medvode boljše od Sežane

V Sežani sta se v soboto zvečer pomerili ekipi Mesarije Prunk Sežana in Brinox Medvod. Na svoji zadnji domači tekmi v letošnji sezoni so Sežanci klonili proti gostujoči ekipi iz Medvod.

Spremljali smo zelo izenačeno prvo četrtino. Pri domačih je bil zelo razpoložen Žiga Kukanja, ki je v prvih desetih minutah zadel kar štiri trojke. V drugi četrtini so Medvodčani na krilih Jureta Bavdka, Davida Puriča in Jureta Ribnikarja počasi ustvarjali prednost. Prvi del se je končal z vdostvom gostov 33:42.

V tretji četrtini so gostje iz Medvod povečali svojo prednost. V 26. minuti je Jure Bavdek zadel polaganje za 43:55, kar je bilo najvišje vodstvo Medvodčanov na tekmi. Proti koncu tretje četrtine so gostje nekoliko popustili. Po tridesetih minutah igre je bil rezultat 48:55. Tudi na začetku zadnje četrtine so bili Sežanci boljši. Rade Lisica je bil v zaključku tekme zelo razpoložen. Z uspešno izvedenima prostima metoma Matica Pristopnika so Sežanci celo povedli. Kljub obetavni končnici domačih, pa so na koncu vseeno slavili Medvodčani. Ključni sta bili trojki Jureta Bavdka v 39. minuti. Tekma se je končala z izidom 68:73.

Mesarija Prunk Sežana – Brinox Medvode 68:73