Celje brez možnosti v domači dvorani

Celjani, ki so že pred tem krogom ostali brez teoretičnih možnosti za obstanek, so v soboto zvečer doma gostili Gorico. Gostje, ki bodo o svoji usodi v 2. SKL odločali v zadnjem krogu, so tekmo veliko bolje odprli in po treh minutah povedli z 2:11. Celje je na to odgovorilo s serijo 15:5 in še pred koncem prve četrtine so prvič prešli v vodstvo. Tega so držali vse do 14. minute (24:20), ko je Gorica dala v višjo prestavo in si po delnem izidu 15:0 v le nekaj minutah priigrala dvomestno prednost (24:35).

V tretji četrtini smo lahko spremljali precej izenačen obračun. Celjani so sicer malenkost stopili prednost, a se jim v nobenem trenutku ni uspelo konkretneje približati. Podobno velja tudi za igro v zadnjih desetih minutah igre, ko so domači dosegli le štiri točke in zmaga je zasluženo odšla v Gorico.

Prvi mož tekme je bil organizator igre Anže Vinazza, ki je v svojo statistiko zabeležil 19 točk, osem skokov, pet asistenc in tri pridobljene žoge. Strelsko razpoložen je bil pri gostih tudi Žan Petejan (17 točk, sedem skokov). Pri domačih je tokrat edini dvomestno število točk dosegel krilni košarkar Matic Perger, ki se je ustavil pri 18 točkah in 10 skokih.

Celje – Gorica 44:63 (17:16, 10:21, 13:10, 4:16)