Liga Nova KBM: Tekma preobratov pripadla Rogaški

Ljubljana – Sosedski derbi 11. kola Lige Nova KBM je bil odigran v Šentjurju, zmage so se veselili košarkarji Rogaške. Gostje so ob polčasu vodili z 12 točkami prednosti, a se domačini niso predali in tudi povedli, zmage z 68:79 pa so se na koncu veselili košarkarji Rogaške. Cody Riley (Rogaška) je bil z 19 točkami najboljši strelec tekme, s 13 skoki pa je prišel tudi do dvojnega dvojčka. Dvojni dvojček je zabeležil tudi košarkar Šentjurja Tavian Dunn-Martin, ki je zbral 18 točk in 11 podaj.

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA

11. kolo
Ponedeljek, 19. december

ŠENTJUR : ROGAŠKA 68:79 (15:16, 10:21, 28:22, 15:20)
Šentjur: Dunn-Martin 18 (5:6), Craig 5 (1:4), Tomažič 16, Nemanič 15 (3:5), Vujasinović 6 (4:4), Držić 3, Kellner 3, Livadić 3 (1:2).
Rogaška: Riley 19 (2:2), Močnik 2 (0:1), Špan 13 (1:1), Sivka 4, Miličević 8 (2:2), Jean-Baptiste 9 (2:2), Durnik 15 (0:2), Tabak 9 (2:2).

Rogaška je prišla do pete zmage v Ligi Nova KBM in napredovala na peto mesto, košarkarji Šentjurja pa so kljub četrtemu porazu zadržali tretje mesto na lestvici.

Tekmo so bolje odprli domačini in povedli z 8:2. A ko so se košarkarji Rogaške le prebudili, so kmalu izničili prednost Šentjurja in prvo četrtino dobili s točko prednosti. Tudi v drugi četrtini so bili gostujoči košarkarji natančnejši in po dveh minutah prišli do prednosti sedmih točk (24:17), domači trener Damjan Novakovič pa je moral vzeti prvo minuto odmora. Do konca četrtine je Rogaška le še stopnjevala svojo prednost in na koncu prvi polčas dvoboja dobila s prednostjo 12 točk.

A košarkarji Šentjurja se niso predali in v nadaljevanju z delnim izidom kar 16:0 hitro znova prevzeli vodstvo (41:39). Proti koncu tretje četrtine so se gostje spet zbrali in se z dvema trojkama tik pred iztekom odmaknili na šest točk prednosti. V sklepni četrtini pa domačini niso več ogrozili prednosti Rogaške.

Najzaslužnejši za gostujočo zmago je bil Cody Riley, ki je bil z 19 točkami najboljši strelec tekme, s 13 skoki pa je prišel tudi do dvojnega dvojčka. Dvojni dvojček je zabeležil tudi košarkar Šentjurja Tavian Dunn-Martin, ki je zbral 18 točk in 11 podaj.

V naslednjem kolu košarkarje Rogaške čaka novo gostovanje, tokrat v Laškem pri Zlatorogu. Na gostovanje se bodo odpravili tudi košarkarji Šentjurja, ki bodo igrali proti Iliriji.

Damjan Novaković, trener Šentjurja“Naša slaba forma se je pokazala že proti Hopsom, potem nadaljevala v Laškem na prvi pokalni tekmi in tudi nocoj. Imamo poškodovanega Nejca Zupana, na poziciji štirice pa ob Ivanu Držiću, ki odigra nekaj minut, nimamo nikogar. Posledično smo večji del tekme igrali s štirimi branilci. Kljub temu, da smo zaostajali smo se uspeli vrniti v igro, zatem povedli s šestimi točkami prednosti, potem pa znova padli. Mislim, da sta tekmo prelomili dve zaporedni trojki gostujočega košarkarja Durnika, ki je dal tokrat več trojk kot v celotni sezoni. Mi pa smo imeli katastrofalen met za tri točke in v vsem tem tiči razlog za poraz.”

Peter Markovinovič, trener Rogaške“Spet smo imeli večji padec v igri, a smo ga na srečo preživeli. Pravočasno smo se pobrali in na koncu zasluženo zmagali. Fantje se zavedajo, kje delamo napake in na tem smo delali tudi na treningih. Imamo mlado ekipo in nič ne gre čez noč.”