Liga ABA: Odlične predstave slovenskih moštev se nadaljujejo, zmagi Cedevite Olimpije in Koper Primorske

Čudovit večer za slovensko košarko. Cedevita Olimpija se je pobrala po evropskem porazu in pred 4000 navijači v Stožicah ugnala Partizan NIS (85-69). Tudi Koper Primorska je na domačem terenu razbila svojega nasprotnika. Mornar je padel s 101-83.

Cedevita Olimpija se je z zmago črno-belim maščevala za poraz v superpokalu lige ABA. Na ta način so Ljubljančani tudi ohranili popoln izkupiček, po štirih krogih še ne poznajo poraza.

Povsem drugačen obraz je na današnjem srečanju pokazal Andrija Stipanović, ki je bil še v sredo proti Nanterru praktično neviden. V razmeroma kratkem času na parketu, v 19 minutah, je dosegel 14 točk, 8 skokov in 3 asistence. Spletna stran lige ABA ga je tudi razglasila za igralca tekme.

Cedevita Olimpija je imela še po tretji četrtini zgolj minimalno vodstvo (58-57), nato pa so v zadnji četrtini povsem dominirali in jo dobili s 27-12. Ključni trenutek se je zgodil po dveh odigranih minutah četrtine, ko so Zmaji z delnim izidom 13-2 pobegnili na 77-65. V zadnjih štirih minutah in pol se Partizan ni več uspel vključiti v boj za zmago.

Poleg odličnega Stipanovića so bili očitno izredno motivirani Blažič (11), Zirbes (13) in Simonović (15), vsi nekdanji člani Crvene Zvezde, Partizanovega velikega rivala. 15 točk je dodal tudi Miller-McIntyre.

Novinci v ligi se ne ustavljajo

Več kot očitno je, da so košarkarji Koper Primorske še kako konkurenčni tudi v ligi ABA, potem ko so se lansko leto praktično sprehodili čez ABA 2. Košarkarji Mornarja so bili v prvem polčasu še povsem v igri za zmago, saj so celo vodili za točko (46-47).

Tigri so v tretji in nato tudi zadnji četrtini pokazali, da v letošnji izvedbi lige ABA z njimi resnično ne bo šale. Črnogorske goste so nadigrali v vseh košarkarskih elementih, predsvem v napadu, ki bi moral biti najmočnejše orožje Mornarja. Koper Primorska jim je v drugem polčasu nasula kar 55 točk in prišla še do tretje zaporedne zmage (101-83).

Z odlično igro gre izpostaviti predvsem Lanca Harrisa z 22 točkami in 7 skoki. Spet je blestel Žan Mark Šiško, ki v tej sezoni blesti z asistencami (tokrat 11), dosegel pa je tudi 16 točk. Marko Jagodić Kuridža jih je prispeval 11.

Ljubljančani in Primorci trenutno kraljujejo na vrhu razpredelnice lige ABA, prvo mesto lahko Cedeviti Olimpiji odvzame zgolj še FMP, ki je prav tako še neporažen. FMP se bo v ponedeljek meril z Igokeo.