Kyrie ‘pomalical’ nasprotnika

Dallas Mavericks so z zmago proti Sacramento Kings zaenkrat rešili sezono. Dve tekmi pred koncem so izenačeni z Oklahomo, torej na zadnjem mestu, ki vodi v play-in turnir.

Junak zadnje četrtine je bil Kyrie Irving, ki je po 19 točkah v zadnjih 12 minutah igre tekmo tudi odločil. Po uspešnem spospadu pa je novinarje presenetil z odgovorom. Priznal je namreč, da je med polčasom nekaj pojedel, kar mu je dalo nov zagon in nove moči za nadaljevanje po ne najbolj obetavnem prvem polčasu.  O svojih kulinaričnih načrtih za večerjo pa je spregovoril tudi Luka Dončić.

Očitno je Kyrie res potreboval energijo, saj je pri rezultatu 123:119 dosegel največ točk, čeprav sprva ni kazalo na to. Polčas je zaključil s šestimi točkami, zadnjo četrtino pa je začel z dvanajstimi. V zadnji četrtini je tako dosegel 19 točk in Dallas popeljal do zmage.

“Danes pa je v drugem polčasu nadziral tekmo. On poskrbi, da zahtevni meti delujejo lahko,” je o igralcu dejal trener Jason Kidd.

Zopet je bila obramba Dallasova najšibkejša točka. “Moštvo je ne glede na namigovanja izven slačilnice bilo skupaj in se trudilo. Mi moramo poskrbeti za svoj del in zmagovati, saj nismo smeli upati, da Oklahoma izgubi dve tekmi. Zdaj pa preprosto čakamo in spremljamo. V vsakem primeru moramo opraviti svoje delo v petek (proti Chicago Bulls),” je o položaju svojega moštva po ključni zmagi dejal Kidd. Priznal je tudi, da si posnetka tekme med Oklahomo in Utahom ne bo ogledal, ker se mora pripraviti na Chicago.

Tudi Luka Dončić bo sledil vzoru svojega trenerja, vendar iz drugih razlogov. “Najbrž bom na večerji, na obisk prihaja veliko Slovencev. Bom pa preveril rezultat,” je po tekmi priznal Ljubljančan. V ZDA se te dni mudi tudi Sekretar slovenske košarkarske zveze Rašo Nesterović.