1. SKL za ženske: Med tednom končane vse tekme 11. kola, drugega dela tekmovanja

Ljubljana – To sredo so košarkarice odigrale vse tekme 11. kola, 2. dela tekmovanja. V Ljubljani so se zmage veselile Ježičanke, v Domžalah in Mariboru pa so morale domačinke nasprotnicam priznati premoč. Med igralkami je najbolj izstopala Manca Vrečer, ki je za Triglav dosegla 24 točk.

1.SKL ZA ŽENSKE, 2. DEL TEKMOVANJA
11. kolo
Sreda, 5. april

DERBY JEŽICA : PRO-BIT KONJICE 62:48 (16:8, 10:9, 15:22, 21:9)

V Ljubljani so se na parketu srečale košarkarice Ježice in Pro-Bit Konjic. Še ob koncu tretje četrtine so domačinke vodile le za dve točki, a so prednost nekoliko povečale do konca tekme, ki se je končala z razliko 14 točk.

Ob začetku dvoboja so na igrišče bolj suvereno stopile košarkarice Derby Ježice, ki so vodstvo prevzele v prvi minuti tekme. Gostje skozi celotno tekmo niso veliko zaostajale, ob koncu tretje četrtine pa se jim je uspelo približati na dve točki razlike. To ni bilo dovolj za zmago, saj so Ježičanke uspešno obranile vodstvo in zmagale tekmo.

Košarkarice domače zasedbe so bile nekoliko bolj natančne pri metu iz igre (37%-36%), priborile so si tudi več skokov (41-31). Gostje so imele več podaj (12-4).

Najboljša strelka tekme je s 15 točkami postala košarkarica Hana Ivanuša, ki je za Derby Ježico priborila še 10 skokov. K temu jih je 13 prispevala Ana Vita Mićunović. Med igralkami Pro-Bit Konjic je najbolj izstopala Zoja Visočnik, ki je za ekipo dosegla 15 točk. Sledila ji je Maruša Podgrajšek z 11 točkami.

Košarkarice VBO Derby Ježice naslednja tekma čaka 8. aprila, ko se bodo četrtič v tej sezoni na ljubljanskem derbiju srečale z Akson Ilirijo. Pro-Bit Konjice pa se bodo 12. aprila, kot gostje, prav tako pomerile z Akson Ilirijo.

DOMŽALE : AKSON ILIRIJA 49:75 (5:21, 17:20, 11:16, 16:18)

V Domžalah so se z domačinkami pomerile košarkarice Akson Ilirije. Gostje so do prednosti prišle že v prvi minuti tekme ter jo nato ohranjale do konca. S tem so si Ljubljančanke priborile peto zmago v temu delu tekmovanja. Z dobro predstavo je ponovno izstopala Hana Sambolić, ki je za zmagovalke dosegla 21 točk.

Gostje so do prednosti prišle v prvi minuti tekme, z zadetim metom Aline Žitek. Vodstvo so ohranjale vse do konca dvoboja ter zmagale z razliko 26 točk.

Košarkarice Akson Ilirije so bile bolj uspešne pri metu iz igre (32%-44%), prostih metih (62%-67%) ter izgubljenih žogah (28-16). Domačinke si bile bolj uspešne pri skokih (44-36).

Najboljša strelka tekme je z 21 točkami postala košarkarica Akson Ilirije, Hana Sambolić, 14 jih je prispevala še Jovana Spasovski. Za ekipo Domžal so največ točk dosegle Eva Zoja Dolanc, Špela Berus ter Daša Milinocič, in sicer vsaka po 8.

Domžale naslednja tekma čaka že 7. aprila, ko se bodo košarkarice pomerile proti ekipi Cinkarne Celja. Akson Ilirija pa bo naslednji dan gostila Derby Ježico.

VBO MARIBOR : TRIGLAV 50:84 (11:21, 9:21, 18:26, 12:16)

To sredo so se Mariborčanke pomerile z igralkami Triglava. Po nekaj minutnem vodstvu domačink, so do prednosti prišle Kranjčanke in jo ohranile do konca tekme. Z rezultatom 50:84 so se veselile svoje osme zmage v temu delu tekmovanja. Med igralkami sta najbolj izstopali Manca Vrečer, ki je za gostujočo ekipo dosegla 24 točk, ter Lara Kozina Bubnić, ki je za isto ekipo priborila 17 skokov.

Tekma se je zažela z zadetim metom za tri točke, ki ga je dosegla Mia Žekš (VBO Maribor). Košarkarice domače zasedbe so vodstvu ohranjale do tretje minute tekme, nato pa so ga prevzele košarkarice Triglava ter ga obdržale do zadnjega sodniškega piska.

Mariborčanke so bile bolj natančne pri izvedbi prosith metov (75%-65%), prav tako so izgubie manj žog (17-25). Gostje so bile boljše v metu iz igre (28%-48%), skokih (28-59) ter podajah (9-22).

Najboljša strelka tekme je s 24 točkami postala Manca Vrečer (Triglav). K temu jih je 14 dodala Rebeka Abramovič. Za nasprotno ekipo je bila strelsko najbolj natančna Špela Brecelj, ki je dosegla 16 točk. Sledila ji je Zoja Vilfan z 9 točkami.

Košarakrice VBO Maribora se bodo 14. aprila kot domačinke pomerile z ekipo Domžal. Triglavanke pa bodo dan kasneje, prav tako na domačem parketu zaigrale proti igralkam Ježice.