Koper Primorska zaenkrat nepremagljiva v slovenskem prvenstvu, zmagovita tudi Krka

Ljubljana – Košarkarji Koper Primorske tudi po šestem nastopu v 1. SKL ostajajo pri stoodstotnem izkupičku.
Na gostovanju v Šentjurju so zmagali s 44 točkami razlike. Derbi sedmega kola v Šenčurju so po hudem boju dobili košarkarji Krke, zmagali so z 89:83. Preostali tekmi med Hopsi in Zlatorogom ter Rogaško in Terme Olimia Podčetrtkom bodo odigrane v soboto.

1. SKL

7. kolo
Sreda, 13. november, ob 18:00

ŠENTJUR : KOPER PRIMORSKA 64:108 (24:20, 12:38, 14:29, 14:21)

Šentjur: Strmčnik
7, Pešić 4, Tabak 5, Držić 8, Haynes 20, Ledl 3, Radulović 2, Čebašek 12, Ahmedović 3.

Koper Primorska: Holt
6, Harris 4, Čakarun 6, Barič 6, Kosi 2, Lazić 19, Marinković 13, Hodžić 11, Dimec 18, Šiško 9, Vončina 14.

Po dveh podpovprečnih predstavah – tesni zmagi proti Gorenjski gradbeni družbi Šenčur in visokem porazu s Cedevito Olimpijo – je bil Šentjur za Koprčane tekmec
po meri za dvig samozavesti. Gostitelji so ravnotežje držali le prvih deset minut, po drugi četrtini, ki so jo Primorci dobili z 38:12, pa je bilo jasno, da bo zmaga odšla na Obalo.

Medtem ko je pri domačih izstopal novi tujec, ameriški branilec Randall Dimitri Haynes, z 20 točkami (17 v prvem polčasu), se je pri Kopru Primorski med strelce
vpisalo enajst igralcev.

Devetnajst točk in deset skokov je zbral Aleksander Lazić (indeks 30), osemnajst (met 9:11) jih je dosegel Žiga Dimec, 14 Luka Vončina, 13 pa Ivan Marinković. Koper
Primorska je imela skupaj kar 33 podaj, od tega Nejc Barič devet, Žan Mark Šiško pa sedem.

V naslednjem kolu 1. SKL bo Koper Primorska gostila Rogaško, 18. novembra, Šentjur pa bo 20. novembra gostoval v Novem mestu.

Izjavi trenerjev po tekmi:
Saša Dončić, trener Šentjurja:
“Prvo četrtino smo se držali dogovorov in jo tudi dobili. Pozna se, da imamo kratko klop, pozna se odsotnost Špana in Rebca. Ekipo
kot je Primorska, ko se enkrat razigra, je težko zaustaviti in zame so še vedno favoriti za naslov državnega prvaka. Mi moramo nekaj spremeniti, nisem zadovoljen s pristopom in angažiranostjo nekaterih igralcev, upam pa, da se nam bo do tekme s Krko pridružil
vsaj Rebec in v Novo mesto bomo odšli z optimizmom.”

Jurica Golemac, trener Koper Primorske:
“Po slabšem začetku smo se sestavili in kmalu upravičili vlogo favoritov. Vesel sem, da so fantje spoštovali nasprotnika in se
potrudili za uspeh.”

Ob 19:00

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : KRKA 83:89 (23:17, 25:26, 15:20, 20:26)

Gorenjska gradbena družba Šenčur: Novak 3, Rojc 22, Murić 20, Popadić 12, Rotar 5, Brkić 3, Pavić 11, Jurček 7.
Krka: Cosey 23, Marinelli 2, Đapa 4, Fifolt 6, Balažič 11, Jošilo 9, Lapornik 17, Ramljak 17.

Šenčurjani so tako doživeli četrti poraz in padli pod polovično uspešnost (3-4), Novomeščani pa so pod vodstvom novega trenerja Vladimirja Anzulovića zabeležila
drugo zaporedno zmago oziroma tretjo v 1. SKL (3-3). Tekma je bila izenačena in borbena, na koncu pa so zmagovalca določile malenkosti. Domači so dvakrat resneje vodili – v 13. minuti z 31:21 ter v 25. z 58:50, a je Krka vsakič hitro vzpostavila ravnotežje.

Zadnja četrtina se je začela z izenačenim izidom (63:63) in tako je bilo tudi dve minuti in pol pred koncem (79:79). V nervozni končnici je dva prosta meta najprej
zadel Luka Lapornik, upe domačih o zmagi pa je odnesel prvi strelec tekme Glenn Miller Cosey (23 točk, met 6:11) s trojko 35 sekund pred iztekom igralnega časa.

Pri Krki sta po 17 točk prispevala še Luka Lapornik (trojke 2:3) in Ivan Ramljak (trojke 3:6), pri domačih pa sta izstopala Matej Rojc z 22 točkami (met iz igre
8:8, trojke 3:3) ter Dino Murić z 20 točkami in 16 skoki.

Gorenjska gradben družba Šenčur je v naslednjem kolu prosta, Krko pa 20. novembra doma čaka dvoboj s Šentjurjem.

Konstantin Subotič, trener Gorenjske gradbene družbe Šenčur:
“Smo razočarani. Odigrali smo dobro tekmo, a je žal v ključnih trenutkih prišlo do nekaj slabih odločitev. Proti takšni
ekipi kot je Krka moraš odigrati brez napake. Škoda, ker smo malce slabše zadeli s črte prstih metov. Tudi mi bi si zaslužili zmago, a moramo gledati naprej in se pripraviti na naslednje tekme. Igralci so imeli pravilen pristop in so pokazali veliko mero energijo.
Hvala navijačem za dobro podporo.”

Vladimir Anzulović, trener Krke:
“Zmagovalca sta odločili želja in volja igralcev, za kar jim čestitam. V prvem delu tekme smo imeli precej težav v obrambi. Moram
pohvaliti Šenčur, ki je bil zelo navdahnjen na tej tekmi. Odigrali so zelo kakovostno. Pri nas se je poznala tudi utrujenost po ponedeljkovi tekmi. Zdaj imamo dan počitka, potem sledi priprava na tekmo v regionalni ligi.”