Koper Primorska porazila Cibono

Za košarkarji Koper Primorske je tretja pripravljalna tekma. Nasproti izbrancem Jurice Golemca so tokrat stali tekmeci, s katerimi se bodo v novi sezoni srečali tudi v regionalni Ligi ABA. Zagrebška
Cibona je tigrom na gostovanju v Areni Bonifika morala priznati premoč s 65:83.

Koprski košarkarji so proti enemu izmed velikanov s področja nekdanje skupne države prikazali dopadljivo igro in nadzirali potek tekme skozi celoten igralni čas. V prvi četrtini se je razigral

Lance Harris in z osmimi točkami poskrbel za pobeg na 12:3.

Na začetku drugega dela je v ospredje stopil drugi primorski Američan

Stephen Holt, ki je za vodstvo z 31:15 ravno tako dosegel osem točk. Od tedaj dalje so se Zagrebčani uspeli nekoliko približati le še enkrat – sredi 17. minute na 26:35. Za tem so rumeno-modri znova
strnili svoje vrste in z ekipno igro uspešno trli odpor. Sredi zadnje četrtine so tako vodili tudi že za več kot 20 točk (75:51).

Pri Koper Primorski je bil na koncu s 15 točkami najuspešnejši Harris, 12 jih je dodal Holt, 10 pa

Žan Mark Šiško. Slednji je ob tem proti svojemu nekdanjemu klubu vpisal še osem podaj.

Do uradnega začetka sezone pod slovenskimi obroči – Superpokal Slovenije proti Hopsom bo v Podčetrtku na sporedu v torek, 17. septembra, ob 20. uri – tigre čakata še dva pripravljalna preizkusa. V nedeljo se bodo v Poreču pomerili z ruskim prvoligašem iz

Revde, v sredo pa v italijanski Gorici z beneškim Reyerjem.

Žan Mark Šiško, košarkar Koper Primorske:
“Za nami je še ena v nizu pripravljalnih tekem. Nasproti nam je stala Cibona, za katero vemo, da se bomo z njo dvakrat srečali tudi v Ligi ABA. Glede na čas v pripravljalnem obdobju lahko rečem, da smo odigrali
korektno tekmo, na kateri smo prikazali korektno igro v obrambi in napadu. Kljub temu se je videlo, da imamo še precej prostora za napredek.”