Koper Primorska do prve lovorike sezone

Podčetrtek – Košarkarji Kopra Primorske so v Športni dvorani Podčetrtek s 106:74 premagali Hopse s Polzele ter še drugič zaporedomaosvojili slovenski Superpokal. Za Koprčane je to peti naslov v nizu, potem ko so prejšnjo sezono prav tako začeli z zmago v Superpokalu proti Olimpiji in nadaljevali z lovorikami v pokalu Spar, regionalni ligi in državnem prvenstvu.

SUPERPOKAL 2019
Podčetrtek, 17. september
KOPER PRIMORSKA : HOPSI POLZELA 106:74 (30:19, 26:17, 30:14, 20:24)

Koper Primorska: Holt
14, Harris 25, Čakarun 2, Hrovat 2, Barič 11, Kosi 2, Marinković 4, Hodžić 13, Jagodić Kuridža 6, Dimec 6, Šiško 14, Vončina 7.

Hopsi Polzela: Collins
13, Morina 5, Dragan 5, Čebular 2, Vašl 13, Fowler 16, Zmrzlak 2, Atanacković 13, Vasilić 5.

Superpokal, ki je tradicionalni uvod v novo sezono, bo odslej vedno potekal na praznik slovenske košarke – 17. septembra, ko so Goran Dragić, Luka Dončić in ostali zlati fantje leta 2017 postali evropski prvaki. Državno prvenstvo oziroma 1. SKL se bo s prvim krogom začela 2. oktobra.
Hopsi, ki so prvič v zgodovini nastopili v superpokalu kot finalisti pokala Spar, niso bili kos zasedbi Jurice Golemca, ki je v primerjavi z zadnjo sezono še okrepila igralsko zasedbo. Zadržala je vse ključne posameznike ter dodala pod košem slovenskega reprezentanta Žigo Dimca, na mestu organizatorja igre Nejca Bariča, na zunanji poziciji pa Stephena Holta.
Polzeljani, ki so na drugi strani precej spremenili kader, saj so odpustili vse ameriške košarkarje, tako da bodo breme
vsaj na začetku sezone nosili domači igralci, so v prvih petnajstih minutah še nekako držali priključek (38:27), v nadaljevanju pa se je razlika hitro povečala. Polčas se je končal z 20 točkami razlike (Koper je trojke do tedaj metal 12:18), po treh četrtinah
pa je bilo 86:50.

Na koncu so se Hopsi izognili rekordnemu porazu v superpokalu (s 33 točkami razlike je 2009 Olimpija premagala Elektro), je pa
Koper Primorska postavila nov strelski rekord in prvič v šestnajstih izvedbah superpokala presegla mejo 100 točk.

Najkoristnejši igralec superpokala je bil zasluženo Lance Harris, ki je v slabih 20 minut dosegel 25 točk ob metu 7:9 za tri točke. Po štirinajst točk sta za zmagovalce zbrala Žan Mark Šiško (met 5:7, 6 podaj) in Stephen Holt, trinajst pa jih je dodal kapetan Alen Hodžić. Pri Hopsih je novinec Edward Fowler vknjižil 16 točk (7 skokov), po trinajst pa so jih prispevali Deray Collins (7
podaj), Miha Vašl (trojke 3:8) in Simo Atanacković.

Jurica Golemac, trener Kopra Primorske:

“Razlika v kvaliteti je bila očitna, vseeno pa so fantje odigrani zbrano in uspešno opravili svoje delo. Imeli smo dovolj
časa, da smo se dobro pripravili na to tekmo, ki smo jo solidno odigrali v napadu, v obrambi pa ne toliko. Kljub temu čestitam mojim igralcev, saj so osvojili novo trofejo.”

Boštjan Kuhar, trener Hopsov Polzele:

“Ta tekma je bila za nas nagrada za lansko sezono. Glede na to, da smo šele dan pred tekmo dobili telovadnico za treninge,
smo prišli povsem neuigrani in nepripravljeni. V tej sezoni bomo dali priložnost mladim, domačim igralcem in skušali presenetiti. Tekma s Primorsko je bila dokaz, da imajo v Kopru odlično ekipo, ki bo brez dvoma na domači sceni ob Krki in Olimpija razred zase.”

Za uvod v Superpokal Slovenije se je v Športni dvorani Podčetrtek odvila prijateljska tekma med domačim Podčetrtkom
in Celjem. V ponovitvi lanskega finala 2. SKL so gostje zmagali z rezultatom 79:77.