Ključni dan za Cedevito Olimpijo v Eurocupu: Biti ali ne biti

Košarkarji Cedevite Olimpije so v torkovih jutranjih urah iz Beograda odpotovali v špansko Badalono, kjer se bodo v sredo ob 20.15 na obračunu 12. kola rednega dela 7DAYS EuroCupa pomerili z Joventutom in skušali ostali v boju za mesta, ki vodijo v končnico tekmovanja.

Košarkarji Cedevite Olimpije bodo v sredo nadaljevali z bojem za mesto v končnici 7DAYS EuroCupa. Po tem, ko so prejšnjo sredo na domačem parketu doživeli boleč poraz proti romunskemu U-BT Cluju, je pred Zmaji zdaj gostovanje v španski Badaloni, kjer se bodo ob 20.15 na obračunu 12. kola rednega dela tekmovanja udarili z drugo najboljšo ekipo skupine A, Joventutom. Izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca bodo skušali zabeležiti tretjo zmago v tekmovanju.

Neposredni televizijski prenos obračuna bo možno spremljati na Šport TV 1.

Španski kolektiv, ki velja za enega od glavnih favoritov za končno zmago v Evropskem pokalu v tej sezoni, je po 11 odigranih tekmah pri izkupičku sedmih zmag in štirih porazov. Nazadnje so v tekmovanju na parket stopili minuli torek in na domačem igrišču tesno, z rezultatom 83:82 odpravili turško ekipo Frutti Extra Bursaspor. Najboljši strelec moštva iz predmestja Barcelone je bil Kyle Guy, ki je dosegel 25 točk, sledil pa mu je Ante Tomić z 21 točkami. Hrvaški veteran Tomić je sicer najboljši strelec španskega moštva v 7DAYS EuroCupu s povprečjem 12,5 točke na tekmo, sledijo pa mu Parra (11,9), Guy (10,7) in Ellenson (10,5).

V španskem državnem prvenstvu je Joventut po 17 odigranih tekmah pri izkupičku desetih zmag in sedmih porazov. V nedeljo je v Badaloni gostovala Gran Canaria in slavila zmago z rezultatom 91:75. Pri ekipi iz Badalone je 14 točk dosegel Guy, 13 jih je dal Guillem Vives, 12 Andres Feliz, Joel Parra pa je ob 11 točkah v statistiko vpisal 10 skokov.

Cedevita Olimpija v dvoboj z Joventutom vstopa po ponedeljkovem revolveraškem obračunu z evroligaško Crveno zvezdo Meridianbet v legendarni dvorani Pionir. Po zelo dobrem začetku so domačini odločilen korak k zmagi napravili v tretji četrtini, kljub dejstvu, da so se Zmaji uspeli v končnici tekme povsem približati, pa je zmaga z rezultatom 100:95 ostala doma. Ljubljanski košarkarji so zadeli kar 19 metov za tri točke, postavili rekord sezone in hkrati izenačili tretji najboljši izkupiček trojk na posamični tekmi v zgodovini regionalne lige. Yogi Ferrell je dvoboj sklenil s 24 točkami, sedmimi asistencami in petimi skoki, sledila pa sta mu Josh Adams in Marko Jeremić s po 16 točkami.

“Kot vselej, je tudi v tej sezoni Joventut izredno dobro organizirana ekipa, ena od vodilnih v naši skupini v Evropskem pokalu. Moštvo je sestavljeno iz mešanice mladih in izkušenih igralcev, temu so dodali tudi zelo dobre tuje košarkarje. Na prvi medsebojni tekmi so nas naši tekmeci premagali na domačem parketu, zato bomo morali v sredo prikazati veliko boljšo predstavo, kot jih kažemo zadnje čase, če želimo zmago odnesti domov,” je pred dvobojem v Badaloni povedal glavni trener Zmajev, Jurica Golemac.

“Od prve minute sredine tekme v Badaloni moramo na parket stopiti zavzeto in dati vse od sebe. Tekma sicer prihaja le dva dneva po dvoboju v Beogradu s Crveno zvezdo, a potrebujemo zmago, saj ima naša sezona v 7DAYS EuroCupu več padcev, kot vzponov. Na vsaki tekmi do konca sezone se moramo boriti od prve do zadnje minute. Dokazali smo, da lahko igramo z najboljšimi. V obračun moramo vstopiti s pravo mentaliteto in napraviti vse, da zmago odnesemo s seboj v Ljubljano,” je pred sredinim dvobojem povedal Amar Alibegović, ki je v nedeljo v Beogradu na parketu preživel malo več kot 27 minut in v tem času dosegel 14 točk.

Moštvi sta se med seboj v tej sezoni pomerili 26. oktobra v Stožicah, Joventut pa je slavil prepričljivo zmago z rezultatom 100:78. Najboljši strelec na strani Cedevite Olimpije je bil Yogi Ferrell z 18 točkami, pri Joventutu je to veljalo za Henryja Ellensona, ki je k zmagi svoje ekipe prispeval 15 točk.