Četrta zmaga Ilirije na domačem parketu

Ljubljana – Ilirija je v Hali Tivoli gostila Hospi Polzelo in slavila z rezultatom 95:84. Ljubljanski košarkarji so v 15. kolu Lige Nova KBM zabeležili šesto prvenstveno zmago, ob polčasu so vodili z osmimi točkami prednosti. V domači zasedbi sta po 16 točk dosegla Adnan Arslanagić (7 podaj) in Anej Orel, medtem ko je v gostujočem taboru 19 točk prispeval Milojko Vasilić (8 skokov), točko manj pa Jure Pelko.

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA

15. kolo
Ponedeljek, 23. januar

ILIRIJA : HOPSI POLZELA 95:84 (28:21, 16:15, 30:20, 21:28)
Ilirija: Arslanagić 16 (1:2), Kruzynski 6 (3:4), Orel 16 (3:3), Gorbachov 4 (2:2), Pajić 13 (3:4), Mikuš 6 (2:3), Shashkov 13, Kureš 6, Daneu 7 (5:6), Klobučar 8.
Hopsi Polzela: Steblovnik 2, Pešak 3, Besedić 12 (4:4), Glavan 15 (2:4), Vranjkovič 6 (1:2), Grušovnik 2, Goltnik 7 (2:2), Vasilić 19 (1:1), Pelko 18 (8:9).

Nadaljuje se preporod Ilirije. Potem ko so varovanci trenerja Stipeta Modrića v uvodnih enajstih krogih zabeležili le dve zmagi ter bili več kot mesec in pol brez uspeha, so v 15. kolu Lige Nova KBM dosegli četrto zaporedno zmago. V Tivoliju so premagali Hopse s Polzele, ki so doživeli tretji zaporedni poraz, kar pomeni, da v 2023 še ne poznajo zmage.

Ilirija je zasluženo prišla do novih dveh točk, saj je ob kolektivni igri večino tekme narekovala ritem igre in bila v prednosti na semaforju. V prvem polčasu je vodila že z 18 točkami, najvišja razliko pa je dosegla sredi zadnje četrtine (+23).

Pri domačih se je med strelce vpisalo deset igralcev – po 16 točk sta dosegla Adnan Arslanagić (trojke 3:5) in Anej Orel (met iz igre 6:8), po 13 pa Marko Pajić in Alexander Shashkov. Na drugi strani sta bila najbolj učinkovita Milojko Vasilić z 19 točkami (8 skokov, met iz igre 9:11) in Jure Pelko, ki jih je dosegel 18.

Ilirija bo v 16. kolu gostovala pri GGD Šenčurju (31. januar), Hopsi pa bodo isti dan gostili Krko.

Jure Ucman, pomočnik trenerja Ilirije“Mislim, da smo nadzirali potek celotnega srečanja. Prevladovali smo na igrišču, bolje moramo odigrati v trenutkih, ko imamo prednost. Kljub temu, da smo mladi, moramo te napake popraviti.”

Matjaž Čuješ, trener Hopsi Polzele“Čestitam ekipi Ilirije za zasluženo zmago. Slabo smo začeli, domačini so to izkoristili in vodili skozi celotno srečanje. Čeprav smo se mi dvakrat približali, ob domači dvorani in dobri igri, rezultata nismo uspeli obrniti. Prvenstvo se nadaljuje in gremo naprej.”