Jokić znova odličen, Dragić v nevarnosti ‘play-in’ turnirja

Nikola Jokić, ki je bil še pred tekmo z New Yorkom vprašljiv zaradi bolečin v palcu na desni nogi, je zmago Denverja nad vročimi Knicksi (113:97) zagotovil že v prvi četrtini.

Na domačem parketu je glavni kandidat za naziv MVP rednega dela sezone v prvih dvanajstih minutah dosegel že 24 točk od skupno 32, tako da so Nuggeti v nadaljevanje vstopili z veliko prednostjo 26:6. Iz začetnega domačega naleta se New York, ki je izgubil šele drugič na zadnjih 14 tekmah, ni uspel pobrati, Denver pa se je dodatno utrdil na tretjem mestu Zahoda. Priložnost je dobil tudi Vlatko Čančar, ki je v petih minutah prispeval dve točki in tri skoke.

Atlanta je na drugi strani s 135:103 nadigrala Pheonix,  kar je izkoristil Utah, ki je doma s 126:94  gladko odpravil San Antonio. Jazz je tako znova prevzel prvo mesto v Zahodni konferenci. Včerajšnji poraz Miamija proti Dallasu je unovčil Boston, ki je z zmago nad Orlandom Vročico zbil iz šestega mesta, ki še avtomatsko vodi v končnico. Do konca rednega dela se bodo Goran Dragić in druščina še dvakrat pomerili s Kelti, kar bosta za moštvi ključni tekmi, da se izogneta neželenemu ‘play-in’ turnirju.