Jeremy Lin MVP že na prvi tekmi

Novinec v moštvu Beijing Ducks, Jeremy Lin, je bil v soju žarometov že ob debiju v kitajski CBA ligi.

Lin, ki se je moštvu pridružil šele poleti, potem ko so se mu odpovedali pri NBA prvakih Toronto Raptorsih, je skupaj z ekipo zmagovalno začel sezono. Na uvodni tekmi so na gostovanju v sosednjem mestu s 103-81 ugnali Tianjin Pioneers. 31-letni organizator igre je bil prvi strelec svojega moštva, saj je dosegel 25 točk, ob tem pa bil blizu dvojnemu dvojčku, saj je dodal še šest skokov in devet asistenc. Za to odlično je ob koncu tudi nagrajen z nagrado za MVP-ja tekme.

Lin je tekmo začel nekoliko slabše. Do polčasa je zadel le en met iz igre, natančen pa je bil pri prostih metih, saj je zadel vseh osem. Nasprotnikovi igralci so ga veliko podvajali, strelsko pa se je nato ameriški košarkar razigral v tretji četrtini, ko je dosegel 14 točk. Lin je pred tekmo oznanil, da bo za vsako zadeto trojko to sezono daroval 3000 juanov (426 ameriških dolarjev) v dobrodelne namene, a mu na žalost na prvem srečanju ni uspelo zadeti še nobene.

Navijači že nestrpno pričakujejo sredo, ko bo Lin debitiral pred domačimi navijači na tekmi proti Shandong Heroes.