James Harden Houston popeljal do prve zmage nad prvaki

Košarkarji Houstona so na domačem parketu ugnali Golden State s 126:121. Po podaljšku so izid v polfinalu Zahodne konference znižali na 2:1.

Po uvodnem vodstvu Golden Statea so košarkarji Houstona zaigrali popolnoma drugače kot na prvih dveh tekmah, kjer so prvakom zgolj nenehno dihali za ovratnik. V to vlogo je Houston tokrat prisilil Bojevnike, predvsem po zaslugi značilnega meta izza črte, v katerem so domači košarkarji naravnost blesteli. Že v drugi četrtini so nasprotnikom nasuli 33 točk in na odmor odšli z 9 točkami naskoka.

Vseeno se je Golden State uspel približati in napeta končnica je bila neizogibna. V zadnji četrtini so s serijo 15:2 dejansko povedli ob rezultatu 94:93. Neustavljiv je bil Kevin Durant, ki je dosegel prvih deset točk svojega moštva v zadnjem delu srečanja. Ekipi sta se izmenjavali v vodstvu,navijačem pa se je srce malce ustavilo po trojki, ki jo je zadel Andre Iguodala in 45 sekund pred koncem rednega dela Golden State popeljal v vodstvo z 112:110. James Harden je nato s prostimi meti rezultat hitro izenačil, po zgrešenem poizkusu Duranta pa je imel Houston napad za zmago. Tega je zapravil Chris Paul in Bojevniki so izsilili podaljšek.

V podaljšku je P.J. Tucker dve minuti pred koncem položil za +3, na drugi strani pa sta zgrešila Steph Curry in Klay Thompson. Tudi Harden je zapravil en napad, a 49 sekund pred iztekom podaljška je zadel ključno trojko za 124:118. Nato je s košem odgovoril še na tri proste mete Duranta, ki je bil izvrsten, a tudi njegovih 46 točk ni bilo dovolj. Stephen Curry je nato hitro sam prodrl pod koš, a le tega malce absurdno zgrešil. Zadnje sekunde so torej pripadale Houstonu, Golden State pa ni niti poskušal z osebno napako in se praktično vdal v usodo.

Še enkrat več se je pokazalo da pri Bojevnikih včasih ni dovolj, da je razigran le eden izmed superzvezdnikov. Kljub odlični predstavi Duranta je ekipa pogrešala učinek soigralcev. Draymond Green je sicer vpisal trojnega dvojčka z 19 točkami, 11 skoki in desetimi podajami, skromna pa sta bila Klay Tomphson in Curry, ki sta skupaj dosegla le 33 točk.

Četrta tekma bo v Toyota Centru v ponedeljek.