Jaka Blažič po zmagi Cedevite Olimpije: “FMP je imel več kot teden dni časa, da se pripravi na tekmo…”

Košarkarji Cedevite Olimpije nadaljujejo z dobrimi igrami in nizom zmag. V soboto so na obračunu sedmega kola Lige ABA v ljubljanskih Stožicah s 93:89 premagali beograjski FMP in še nekoliko utrdili svoje mesto na vrhu lestvice regionalnega tekmovanja.

Cedevita Olimpija je tudi na drugi domači tekmi zapored zabeležila zmago. Po sredinem veličastnem slavju nad velikim Unicsom iz Kazana, so ljubljanski košarkarji v soboto na dvoboju sedmega kola Lige ABA ugnali še beograjski FMP (93:89) in se veselili še četrte zaporedne zmage. Niz uspehov Cedevite Olimpije na mednarodnih tekmah je najdaljši po sezoni 2017/18, ko so Zmaji v samem zaključku rednega dela sezone Lige ABA med 3. februarjem in 11. marcem 2018 prav tako nanizali štiri zaporedne zmage.

Ljubljančani so v prvem polčasu pokazali učinkovito in atraktivno igro, saj so si zabijanja sledila kot po tekočem traku, a nekoliko višji naskok so si uspeli priigrati šele pred zaključkom druge četrtine. Po dveh minutah tretjega dela igre je Jaka Blažič z zadetim metom za tri točke poskrbel, da je semafor v stoženski lepotici prvič na tekmi kazal deset točk prednosti za Zmaje (51:41). Kljub temu, da so izbranci glavnega trenerja Slavena Rimca vseskozi narekovali ritem igre, pa so svojim tekmecem dopuščali preveč odprtih metov, kar so košarkarji FMP-ja s pridom izkoriščali in bili povsem blizu.

Ryan Boatright je ob koncu tretje četrtine po atraktivni akciji z novo trojko poskrbel za deset točk naskoka Cedevite Olimpije (73:63). V samih izdihljajih obračuna se je FMP-ju uspelo povsem približati, za mirno končnico pa sta poskrbela Codi Miller-McIntyre in Mikael Hopkins, ki sta na koncu tudi zagotovila četrto zaporedno zmago.

Najboljši strelec v zeleno-oranžnem dresu je bil na koncu Codi Miller-McIntyre z 21 točkami. Ryan Boatright je tekmo sklenil s 15 točkami, Jaka Blažič s 14, Mikael Hopkins pa je z 10 točkami in 10 skoki vknjižil dvojnega dvojčka.

Časa za počitek košarkarji Cedevite Olimpije ne bodo imeli na pretek. Že v torek namreč v Areno Stožice prihaja moštvo Germani Brescie, ljubljanski košarkarji pa bodo morali proti italijanski ekipi zabeležiti zmago, višjo od sedmih točk razlike, če bodo želeli ostati v boju za preboj med najboljših 16 moštev 7Days EuroCupa. Na prvem medsebojnem obračunu sezone je namreč Germani Brescia v Italiji slavila zmago z 78:71, po sedmih odigranih kolih v Evropskem pokalu pa imajo Italijani na svojem računu dve zmagi več (4), kot Ljubljančani (2).

IZJAVI PO TEKMI:

Slaven Rimac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
»Pričakovali smo težko tekmo. Igralcem sem že pred začetkom povedal, naj ne pričakujejo, da bo zmaga prišla sama od sebe. Morali smo dobesedno krvaveti, da smo se lahko veselili novega uspeha. Nekajkrat smo se uspeli oddaljiti na deset točk razlike, a košarkarji FMP-ja, ki so odlična ekipa, ki je imela osem dni za pripravo na nas, so se vedno vrnili v igro. Položaj na lestvici Lige ABA sam zase govori o kvaliteti beograjskih košarkarjev. Zadovoljen sem z zmago. Delali smo napake, pri nekaterih situacijah bi lahko bolje odreagirali, toda tekmovalni ritem je takšen, da na nekatere stvari enostavno skušaš pozabiti.«

Jaka Blažič, kapetan KK Cedevita Olimpija:
»Pomembna zmaga na težki tekmi. FMP je imel več kot teden dni časa, da se pripravi na tekmo, in videlo se je, da so se beograjski košarkarji dobro pripravili na nas. Na naši strani se je malenkost poznala utrujenost po sredini tekmi z Unicsom, ki je bila zelo utrujajoča, predvsem emocionalno. Naša želja je nadaljevati z uspešno serijo v Ligi ABA, kjer si z Budućnostjo VOLI delimo prvo mesto, osredotočamo pa se že tudi na torkovo tekmo z Germani Brescio v 7Days EuroCupu.«