Gran Canaria se je maščevala Olimpiji

Gran Canaria nadaljuje niz neporaženosti na domačih tleh. Španci so z 90:82 v osmem krogu Eurocupa dobili revanšo, po tem ko so v Stožicah suvereno slavili Zmaji.

Zadnje srečanje se je v Sloveniji končalo s 84:68, tokrat pa so bili košarkarji s kanarskih otokov močnejši. Ljubljančani so slabše začeli a hitro vzpostavili ravnovesje, učinkovit je bil predvsem Kedrick Perry, ob koncu najboljši strelec tekme (25). Ob polčasu je bil rezultat 41:40 v korist domačih.

V nadaljevanju so Španci uspeli pobegniti na zavidljivo prednost (58:47). Za razliko od svojih nasprotnikov si je ekipa Gran Canarie tokrat lepo porazdelila točkovni delež, medtem ko sta bila pri Olimpiji glavna akterje le Perry in Jaka Blažić.

Pred zadnjo četrtino je bilo sicer še vse odprto (68:64). Kljub temu so bili Ljubljančani ves čas v zaostanku, nekaj prebliskov jih je občasno zelo približalo tekmecu, a moči za preobrat ni bilo. Odločilne točke je prispeval John Shurna, ko je na začetku zadnje minute zadel trojko z levega krila za 87:81. Zmago je s prostim metom za 88:82 potrdil Tomas Dimsa.