ESPN: Luka Dončić v tem trenutku četrti najboljši košarkar na svetu!

ESPN je opravil anketo med 70 poročevalci, pri kateri so glasovali za MVP-ja rednega dela letošnje sezone v ligi NBA. Glasovanje je izredno prepričljivo dobil Grk Giannis Antetokounmpo, Luka Dončić pa se je uvrstil na četrto mesto.

Točke na glasovanju so se seštevale glede na mesto, na katerega je posamezen novinar košarkarja postavil. Prvo mesto je tako prineslo deset točk, drugo mesto sedem, tretje pet, četrto tri, peto pa eno točko. Giannis je zbral kar 670 točk, saj ga je na prvo mesto postavilo 60 novinarjev, njegov najbližji zasledovalec pa je LeBron James, ki je zbral 514 točk. Tretje mesto je osvojil James Harden, ki je sicer znova prvi strelec lige, vendar je zanj glasovalo nekaj manj poročevalcev, saj je dosegel 220 točk.

Na četrtem mestu pa že lahko najdemo Luko Dončića, ki je tako po mnenju novinarjev trenutno četrti najkoristnejši košarkar lige NBA. Dončić je zbral 171 točk, do prekinitve lige NBA zaradi koronavirusa pa je beležil povprečje 28,7 točke, 9,3 skoka in 8,7 podaje. Dončić se je na ta način uvrstil pred Kawhija Leonarda (118 točk), Anthonyja Davisa (58 točk), Chrisa Paula (28 točk), Nikolo Jokića (18 točk), Pascala Siakama (12 točk), Damiana Lillarda (4 točke), Jaysona Tatuma (3 točke) in Bradleya Beala (1 točka), ki so se na glasovanju zvrstili za njim.

Dončić je svoje Maverickse kot prvi mož ekipe popeljal na prag uvrstitve v končnico, saj je Dallas do prekinitve tekmovanja zbral 40 zmag in 27 porazov.

Avtor: Timotej Prosenc