EP ŽU16: SLOVENKE PREKO BRITANIJE DO POLFINALNE VSTOPNICE

Ljubljana/Sofija – Slovenke so v četrtfinalu z rezultatom 57:40 premagale vrstnice iz Velike Britanije in se uvrstile v polfinale evropskega prvenstva dizivije B, kjer se bodo pomerile z zmagovalkami obračuna med Ukrajino in Norveško. Obračun, ki se bo jutri začel ob 17:15 uri, bo v spletnem prenosu mogoče spremljati tudi na naši Facebook strani.

Reprezentanca deklet U16 je v četrtfinalu evropskega prvenstva v Sofiji premagala Veliko Britanijo. Slovenke so po zaostanku v prvi četrtini (10:13) strnile svoje vrste in še pred glavnim odmorom prišle v vodstvo. V drugem polčasu so naše košarkarice prikazale igro, ki jih krasi na letošnjem tekmovanju in popolnoma zasenčile svoje nasprotnice. Hana Ivanuša je z dvojnim dvojčkom (15 točk in 12 skokov) vodila nalet naših deklet, Anja Dragar in Mojca Jelenc sta prispevali po 10 točk.

Gašper Sluga, selektor reprezentance deklet U16:
“Za nami je težka tekma proti neugodni ekipi Velike Britanije, ki igra zelo fizično. A vsa čast puncam, ki so se borile kot levinje in s srčno igro uspele ugnati nasprotnice. Čestitke za zmago, ki pa jo bomo morali hitro pozabiti in se osredotočiti na polfinalni obračun.”