Džanan Musa z (drugim) evroligaškim debijem

Košarkarji turškega Anadolu Efesa so bili na včerajšnji evroligaški večer v Sankt Peterburgu nemočni proti Zenitu. Rusi so bili v sklopu 21. kroga boljši s 85:78.

Za Efes je na danem srečanju debitiral povratnik iz lige NBA Džanan Musa. Bosanskega reprezentanta je turški trener Ergin Ataman na parket poslal v zaključku druge četrtine. Musa je odigral samo minuto in 40 sekund, v katerih mu je uspelo ujeti dve odbiti žogi. Leta 2015 je nekdanji član Brooklyn Nets z zagrebško Cedevito prvič nastopil v Evroligi. Takrat je v igri preživel slabih pet minut in zabeležil 4 točke.

Zenit se je že v prvem polčasu izkazal za boljšega nasprotnika in na odmor odšel s prednostjo debelih 21 točk. Turškemu prvaku se je v nadaljevanju uspelo vrniti, in v izdihljajih tekme je domačim prednost skopnela pod 10 točk. Na koncu je bilo to dovolj le, da se je Efes ognil simultanki.