Dončić lastnoročno zadušil preobrat San Antonia

V San Antoniu je Luka Dončić lastnoročno rešil Dallas pred tem, kar bi lahko bil izjemen povratek domačih košarkarjev. S 36 točkami, 11 podajami in 9 skoki je Mavse popeljal do zmage s 117:122.

Dallas je od samega začetka narekoval ritem srečanja in hitro se je videlo, da bo imel Ljubljančan dober večer.  Po zaslugi štirih zadetih trojk je že v prvi četrtini nanizal 19 točk.

Njegovi soigralci so mu v nadaljevanju vrnili uslugo. Spursi so slabo igrali v obrambi, Dallaški ostrostrelci pa so to izkoristili in povedli ekipo do 18-tih točk naskoka. Na klopi San Antonia je reagiral jezni Gregg Popovich, kar je zadostovalo, da so njegovi varovanci polčas zaključili z desetimi točkami zaostanka (58:68).

V tretji četrtini je Dallas z delnim izidom 9:0 znova znova pobegnil (71:87). San Antonio se vse do zadnjih minut ni uspel nevarno približati, toda v končnici sta se pri Ostrogah razigrala LaMarcus Aldridge in DeMar Derozan. Slednji je s prostima metoma dve minuti pred koncem uspel znižati na 111:113, nato pa je lastnoročno želel iztrgati zmago iz rok Dallasa. Sprva je zgrešil polaganje nato trojko, za nameček pa je zapravil še prosti met s katerim bi izenačil na 113.

V ključnem napadu za Mavse je nato Dončić pod košem z izjemno finto poslal Aldridga v prazno in zaključil od table. Za tri je bil znova neuspešen DeRozan, na drugi strani pa je bil zato po deveti asistenci Luke izza črte natančen Jalen Brunson, ki je zapečatil usodo Spursov (118:112).

Toronto se je maščeval Miamiju

Toronto se je oddolžil Miamiju za sredin poraz. Raptorsi so tokrat visoko nadigrali Vročico in slavili s 101:81. Norman Powell je dosegel 23 točk, OG Anunoby jih je dodal 21. Kendrick Nunn je bil znova najboljši strelec Miamija z 22 točkami, Goran Dragić je v 30 minutah zbral 13 točk, 5 skokov in 4 podaje.

SAN ANTONIO – DALLAS
117:122 (34:37, 24:31, 27:27, 32:27)
DeRozan 29 (8/20 iz igre), Aldridge 26 in 9 skokov, K. Johnson 17 in 14 skokov, Gay 16, Mills 13, Walker 9, Vassell 5, Pöltl 2; Dončić 36 (13/28 iz igre, 4/12 za tri, prosti meti 6/6), 11 podaj in 9 skokov v 36 minutah, Porzingis (8 skokov) in Hardaway po 21, Brunson 16, Burke 13, Cauley Stein 7, J. Johnson 4, Iwundu in Green po 2.

TORONTO – MIAMI
101:81 (37:20, 19:22, 17:22, 28:17)
Powell 23 (10/18 iz igre, 3/13 za tri), Anunoby 21 (5/6 za tri), Siakam 15 in 14 skokov, VanVleet 13 in 7 podaj, Davis 12, Boucher 5, Baynes, Johnson, Flynn in Watson po 3; Nunn 22 (8/16 iz igre, 2/8 za tri), Adebayo 14 in 8 skokov, Dragić 13 (5/12 iz igre, 1/2 za tri, prosti meti 2/2), 5 skokov in 4 podaje v 30 minutah, Robinson 11, Vincent 8, Iguodala 5, Achiuwa 4, Olynyk in Strus po 2.