Dončićeve “usluge” potrebne zgolj tri četrtine, predstava sezone za Marjanovića

Dallas Mavericksi so se še drugič v nekaj dneh pomerili z New Orleans Pelicansi. Pelikani tudi tokrat niso bili dorasel nasprotnik razigranim Teličkom, ki so nocoj leteli po parketu in goste odpravili s 130-84. Luka Dončić je tekmo končal pri 26 točkah, 6 skokih in 9 asistencah, ker pa je Dallas že po treh četrtinah vodil s 104-66, je Dončić v zadnji četrtini obsedel na klopi. Rick Carlisle namreč moči slovenskega zvezdnika hrani za prihajajoče izzive.

Dallas je pred domačimi gledalci prevladoval že v prvem polčasu, New Orleans je bil blizu zgolj v prvi četrtini (31-28). Luka je že v prvi četrtini dosegel 11 točk in napovedal, da bo znova izredno razpoložen. Dosegel je dve trojki, stelsko pa so ga dopolnili ostali košarkarji iz prve peterke.

Dončić je z dobro predstavo nadaljeval tudi v drugi četrtini, v svojo statistiko je vpisal že 20 točk. Presenetila je tudi dobra predstava Bobana Marjanovića, ki je dominiral pod obema obročema. V drugi četrtini je zbral 9 točk Mavericksi pa so gostom bežali že za 12 (64-52).

Tretja četrtina je postregla z izredno predstavo domačih, ki so v tem delu igre Pelikane praktično odpihnili s parketa. Rezultat v tej četrtini je znašal kar 40-14 v korist Dallasa. Del omenjene simultanke je bil tudi Dončič, ki je dodal 6 točk, blestel pa je tudi z nekaterimi briljantnimi podajami.

Glede na to, da je Dallas pred zadnjo četrtino vodil s 104-66, so člani prvega moštva teksaške franšize dobili nekaj zasluženega počitka, Luka pa tako ni uspel napasti novega trojnega dvojčka.

Slednje ga gotovo ne bo preveč užalostilo, saj Mavericksi sedaj zasedajo celo 2. mesto v zahodni konferenci, tik za LA Lakersi. Kdo bi si kaj takega drznil napovedati pred začetkom sezone.

DALLAS – NEW ORLEANS
130:84 (31:28, 33:24, 40:14, 26:18)
Dončić 26 (8/15 iz igre, 2/8 za tri, prosti meti 8/10), 9 podaj in 6 skokov v 26 minutah, Marjanović 15 (6/7 iz igre) in 16 skokov, Hardawwy in Brunson 14, Curry 11, Finney Smith 8, Kleber in Jackson po 7, Lee 6, Barea 5, Powell 4; Redick 15, Holiday in Ingram po 14, Hayes 11, Jackson 8, Alexander Walker 7, Okafor 6, Williams 6, Hart 3, Ball 2.

Avtor: Timotej Prosenc