Cedevita Olimpija nemočna v Podgorici

V derbiju vrha ABA lige je Cedevita Olimpija gostovala v Podgorici pri Budućnosti, ki je ljubljansko moštvo zanesljivo ugnala s 93:80.

Po izenačenem začetku obračuna so domači izkoristili slabše minute OIimpije in z delnim izidom 11:2 prvič povedli z dvomestno prednostjo (42:31). Razliko so do polčasa povišali na 13 točk, z odlično igro pa so nadaljevali tudi v drugem polčasu. Sredi tretje četrtine so povedli že s 23 točkami prednosti (78:55), Olimpiji pa je pred zadnjimi desetimi minutami igre s serijo 8:0 le uspelo zmanjšati zaostanek. Zmaji so z agresivno igro nadaljevali tudi v zadnji četrtini in se uspeli približati le na enajst točk zaostanka, domači pa so nato le strnili vrste in tekmo mirno pripeljali do konca.

BUDUĆNOST – CEDEVITA OLIMPIJA 93:80 (26:23, 28:18, 24:22, 15:17)