Dončić znova neverjeten, toda zmagovitega niza je konec

V Bostonu se je obetalo zanimivo gostovanje Dallasa, ki do današnje tekme v gosteh še ni bil poražen. Na drugi strani Kelti doma še niso izgubili in tako je ostalo tudi po preteklem večeru. Boston je Dallas nadigral s 116:106, zvezdi večera pa sta bila pričakovano Kemba Walker na strani domačih in Luka Dončić.

Dallas je tekmo začel zaspano. V napadu ni bilo prave ideje medtem, ko se je Boston gostil v njihovi raketi. Po treh minutah Mavericksi še niso dosegli točke, Kelti pa so povedli z 8:0. Prvi koš za Dallas je s prostega meta dosegel Kristaps Porzingis, iz igre pa je s polaganjem račun odprl Luka Dončić. Slednji in ekipa so nato bolje stopili v obrambi in z delnim izidom 10:2 prišli na dve točki zaostanka (15:17). Domači košarkarji so še naprej nadzirali tempo in vzdrževali prednost dveh posesti. Dončić je v prvi četrtini dosegel 10 točk.

V nadaljevanju se Dallas ni uspel približati več kot na štiri točke zaostanka. Po uspešni akciji gostov je sledil takojšen odgovor domačih. Varovanci Ricka Carlisleja so se tako mučili vse do zadnjih minut, ko je s parom lepih asistenc soigralce zaposlil Dončić, za goste pa sta padli še dve zaporedni trojki. Pred tem so Mavericksi za tri metali slabih 14:2. Devet sekund pred koncem je Dallas zaostajal le še za dve (52:54) in imel zadnji napad. Dončić je z izjemno kontrolo žoge igro hitro prenesel na polovico Keltov, sijajno asistiral Finney-Smithu, ki je izid po delnem rezultatu 16:2 končno izenačil.

Strelski račun za tri je po glavnem odmoru odprl Boston. Tri zadete trojke in slabši izkupiček Dallasa na drugi strani je privedel do najvišjega vodstva domačih za 12 točk. Jalen Brown je v nadaljevanju s komolcem močno udaril Luko, ki se je omotičen znašel na tleh. Akcija je bila preverjena s strani sodnikov, v primeru, da naj bi šlo za namerno osebno napako. Zgodilo pa se je ravno obratno in precej neugodno za Dallas. Ob posnetku prekrška Browna so sodniki ugotovili, da je bila nedavna trojka Maxija Kleberja dosežena po sireni 24-sekundnega napada in delilci pravice so jo razveljavili. Posledično je Boston prišel do zavidljive prednosti.

Na srečo Dallasa se je znova ogrel slovenski čudežni deček. Z desetimi zaporednimi točkami je svoje moštvo znova vrnil iz dvomestnega zaostanka. Zadel je tri zaporedne ‘step-back’ mete izza črte in navduševal tudi domačo publiko. S 14 njegovimi točkami v tretji četrtini so se Mavericksi v zadnjo podali z zgolj petimi za Kelti.

Po izenačenih uvodnih minutah v zadnjem delu je Dallas po asistenci Jalena Brunsona pod koš Dwihgtu Powellu znova uspel izenačiti (86:86). Kmalu zatem pa je za Boston v ospredje stopila njihova najbolj odmevna pridobitev letošnje sezone. Kemba Walker je zadel tri čudovite trojke zapored in Kelti so znova konkretno prevzeli vodstvo. Do konca je ostalo le še dobre 4 minute, pod osebno napako pa je koš zadel še Marcus Smart. Napad kasneje je bil Smart natančen še za tri in Dallas se je iz minute v minuto nahajal v težjem položaju. Po Smartovi trojki so Dončić in soigralci zaostajali že za 12, prednost, ki je Boston ni več zapravil.

Dončić je v zadnjih napadih sicer še trikrat uspešno polagal in ob koncu srečanja pristal pri hvale vrednih 34 točkah, 6 skokih in 9 asistencah. Znova je bil najboljši igralec tako svoje ekipe, kot celotnega srečanja. Žal je izjemno slabo partijo odigral Kristaps Porzingis, ki je srečanje zaključil pri zgolj treh točkah in petih osebnih napakah. Grozno predstavo je uprizoril tudi eden ključnih igralcev Bostona Jason Tatum , ki je iz igre metal katastrofalnih 1/17. Za Kelte pa je zato Walker, ki je praktično odločil tekmo, dosegel 29 točk, 5 skokov in prav toliko asistenc.