Dončić že na prvi tekmi skorajda podrl svoj strelski rekord, 19 točk Dragića #video

Končno se je pričela težko pričakovana sezona lige NBA. Glede na dogajanje na poletni tržnici gre morda celo za eno izmed sezon, na katero so oboževalci najbolj nestrpno čakali. V mesecih mirovanja se je namreč spremenilo kar nekaj razmerji moči, v gradnji pa so nekatere nove dinastije. Oči Slovencev so seveda uprte predvsem v naše tri predstavnike, Vlatka Čančarja, Gorana Dragića in Luko Dončića.

Danes ponoči so na parket vstopili vsi trije Slovenci in kakopak so bile oči ljubiteljev košarke na sončni strani Alp, uprte predvsem v Dallas Maverickse, Denver Nuggetse in Miami Heatu. Vlatko Čančar je pričakoval debi na derbiju med Portlandom in Denverjem. Slednji so seveda stavili predvsem na Nikolo Jokića in Jamala Murryja, prvi pa na Damiana Lillarda in C.J. McColluma. Čančarja v tej sezoni čaka prava borba za minute, saj ima na krilnem položaju konkurenco v Jeramiju Grantu, Jarredu Vanderbiltu in Juanchu Hernangomezu.

Miamijeva prva ovira so bili Memphis Grizzliesi, Goran Dragić pa se je prvič po več letih soočal z vlogo drugega organizatorja igre, torej igralca s klopi. Luka Dončić in njegov Dallas so doma gostili Washington, ki ni med favoriti na Vzhodu. Navijači teksaške franšize so bili v pričakovanju prvega uradnega sodelovanja med Kristapsom Porzingisom in Luko Dončićem.

20 točk Dončića v prvem polčasu, odlična igra igralcev s klopi

Luka Dončić je v novo sezono torej vstopil s statusom novinca leta v lanski sezoni kar mu prinaša dober status, hkrati tudi dodatno breme. Kot pa se je izkazalo že v prvih dveh četrtinah se Luka tega ni ustrašil. No, v prvi četrtini je bil še zadržan, saj je dosegel “le” 5 točk. Mavericksi so po prvi četrtini zaostajali za točko, vendar je bilo že razvidno, da so ujeli priključek. Porzingis je namreč zadel kar devet zaporednih točk in Dallas približal na 24-25.

V drugi četrtini pa se je razigral še Luka. V celotni četrtini je dosegel 15 točk, stekel mu je met za tri točke, zaključeval pa je tudi s spretnimi polaganji. Pohvaliti velja tudi Dallasovo klop, ki je začela nabirati razliko za domače moštvo. Na tej točki velja omeniti Justina Jacksona (10), Seth Curryja (10) Dorriana Finney-Smitha (10) in Jalena Brunsona (9). Dirigentsko palico je seveda nosil Dončić, ki je tudi dosegel zadnjih 5 točk v četrtini in Mavericksi so si tako do polčasa pridelali prednost 14 točk (62-48).

Strelsko navdahnjena slovensko-latvijska naveza

Odlična predstava gostiteljev se je nadaljevala tudi po odmoru. Še naprej sta bila navdahnjena Dončić in Porzingis, ki je tekmo končal pri 23 točkah, odličen izkupiček za Latvijca po skoraj dvoletnem premoru. Dallas Mavericksi so po treh četrtinah vodili že z 91-68. A tekma vendarle še ni bila odločena. V času, ko je Rick Carlisle nekoliko spočil svoje nosilce so se Washington Wizardsi nevarno približali. Razigral se je gostujoči center Moritz Wagner (13).

Po kar nekaj zapravljenih napadih domačega moštva, so se gostje iz ameriške prestolnice povsem približali (delni izid 8-0) in prišli na zgolj sedem točk razlike (104-97) Najboljši strelec Washingtona, Bradley Beal (19) je poskušal tudi s provokacijami nad Luko Dončićem, vendar je Slovenec ostal dovolj hladen. Zadnje štiri točke za Dallas sta dodala Dončić in Porzingis, ter tako potrdila prvo domačo zmago s 108-100. Luka je skorajda dosegel dvojni dvojček, saj je zbral 34 točk, 9 skokov in 3 asistence. Zgolj točka mu je zmanjkala do izenačitve svojega strelskega rekorda v ligi NBA.

Goran Dragić tudi v novi vlogi do 19 točk

V novo sezono je uspešno zakorakala tudi Vročica Gorana Dragića. Miami je na domačem terenu Memphis ugnal s 120-101, Dragić pa je dosegel 19 točk. Njegov največji doprinos je bila tretja četrtina, kjer je zadel 2 trojki in dodal še 5 prostih metov.