Dominacija Eve Lisec dovolj za novo evroligaško zmago

Po odlični včerajšnji predstavi Nike Barič se je izjemno izkazala tudi reprezentantka Eva Lisec.

Slovenska visoka igralka, ki se najboljše znajde pod košem, v letošnji sezoni nastopa za italijansko moštvo Famila Schio. V 6. krogu Evrolige je ekipa Schio gostila špansko Girono in jo po tesni končnici tudi premagala. Tekmo so boljše začele gostje, ki so ob polčasu vodile za 7 točk. Domačinke so zaostanek izničile že v tretji četrtini in izid je bil pred zadnjim delom igre poravnan. Sledil je napet zaključek tekme, v katerem je zadnji koš na tekmi minuto in 44 sekund pred koncem za Schio dosegla Francesca Dotto, do konca tekme pa se rezultat več ni spremenil in domačinke so slavile s 58:55.

Izjemno dominantno in vrhunsko predstavo je nocoj prikazala Eva Lisec. Za njeno moštvo so letos kljub solidnim rezultatom značilna srečanja z zelo nizkim številom točk, saj same na tekmo povprečno dosegajo 58,5 točk, prejmejo pa še nekoliko manj, 58,2. Zato še toliko bolj izstopa dosežek mlade slovenske košarkarice, ki je na koncu zbrala 18 točk, šest skokov in tri pridobljene žoge. Ob tem je iz igre metala 8/16, kombiniran met iz igre njenih soigralk pa je znašal 13/43, kar je le 30 %. Z četro letošnjo zmago na šestih tekmah je italijansko moštvo na lestvici skupine B prehitelo Dinamo Kursk, pri katerem nastopa Nika Barič in se izenačilo na samem vrhu.