Dallas zmagal kljub zaostanku po treh četrtinah, Powell prvi strelec svojega moštva

Košarkarji Dallas Mavericksov so prišli še do svoje devete zmage na zadnjih desetih tekmah. Tokrat so se proti Minnesoti dolgo mučili, nato pa so v zadnji četrtini povedli in slavili s 121-114.

Dallasu se je zelo poznalo, da so odigrali še drugo zaporedno tekmo v dobrih dveh dnevih. Svojega večera ni imel niti Luka Dončić, ki je bil strelsko nerazpoložen in je iz igre metal zgolj 8/22, vseeno pa je zbral 22 točk, 7 skokov in 6 podaj.

Mavericksi so v svoji dvorani še pred začetkom zadnje četrtine zaostajali s 84-80, nato pa jih je uspelo zadeti kar 7 trojk. Izza črte sta po dvakrat zadela Maxi Kleber in Jalen Brunson, po eno trojko pa so dodali še Justin Jackson, ter v končnici Kristaps Porzingis in Luka Dončić.

Pri Maverickih je dobro formo potrdil Dwight Powell, ki je odlično igral že proti Los Angeles Lakersom, tokrat pa je dosegel celo 24 točk, s čimer je bil prvi strelec svoje ekipe. Pri Minnesoti sta po 26 točk zbrala Karl Anthony Towns in Andre Wiggins.

Miami izgubil v Bostonu

Vročica je tokrat igrala v Bostonu, kjer pa so bili s 112-93 uspešnejši gostitelji. Goran Dragić zaradi poškodbe trebušne prepone ponovno ni igral.