Denver in Toronto izenačila polfinalni seriji

V noči na ponedeljek sta se v zmagah izenačili dve seriji drugega kroga končnice lige NBA. Toronto je v gosteh premagal Philadelphijo, Denver pa je prav tako v gosteh slavil nad Portlandom. Pri Raptorsih je izstopal Kawhi Leonard z 39 točkami, pri Denverju pa je znova udaril duo Nikola Jokič in Jamal Murray. Oba polfinalna obračuna sta tako v zmagah poravnana na 2:2.

Po treh četrtinah smo med Torontom in Philadelphio spremljali zelo izenačen dvoboj, gostje pa so na odmor odšli z dvema točkama prednosti (45:47). Domači košarkarji so odlično odprli drugi polčas in z delnim rezultatom 15:7 povedli s 60:54. Nad vodo je svojo ekipo še enkrat več držal glavni zvezdnik toronta Kawhi Leonard, ki ni pustil da bi se Sixersi pred zaključkom znova odlepili. Po treh četrtinah je bil izid izenačen na 75:75.

J.J. Redick je dve minuti pred koncem zadel trojko z leve strani in Sixersi so imeli le točko zaostanka (90:91). Imeli so tudi napad za vodstvo, a je razglašeni center Joel Embiid zgrešil z dveh metrov. Minuto pred koncem je izjemni Leonard zadel ključno trojko (90:94). Harris je skušal odgovoriti, vendar ni bil natančen. Danny Green je s štirimi prostimi meti v zadnji minuti potrdil veliko zmago Toronta.

Leonard je poleg 39 točk dodal še 14 skokov. Pri Philadeplhii je izstopal le Jimmy Butler z 29 točkami in 11 skoki, medtem ko so ostali zvezdniki prve peterke (Embiid, Simmons, Reddick) v primerjavimi z zadnjima obračunoma kratkomalo zatajili. Philadelphia lovi prvi konferenčni finale po letu 2001, ko je blestel Allen Iverson. Zdaj je v neugodnem položaju, saj ima Toronto znova prednost domačega igrišča. Peta tekma bo v torek.

Šov Jokića in Murryja za zmago Denverja

Psihološka prednost je bila pred tekmo zagotovo na Portlanda košarkarjev, ki so pred dvema dnevoma po zgodovinskih štirih podaljških ugnali gostujoči Denver. Toda Nuggetsi so podobno kot v obračunu s San Antoniem prišli do izenačenja v zmagah in ponovno pridobili prednost domačega terena.

Za Denver je bila ključna tretja četrtina (14:27) in pa hladnokrvna končnica, kjer so za razliko od prejšnje tekme strnili glave in tekmo zrelo pripeljali do konca. Denver se zdi nepremagljiv ko na parketu funkcionira duo Jokić/Murray. Slednji je dosegel 34 točk, v zadnjih 13 sekundah pa je zadel vseh šest prostih metov in s tem preprečil vrnitev Blazersov. Nikola Jokič je vpisal svoj še četrti trojni dvojček v končnici in brez dvoma izstopa kot eden najkoristnejših košarkarjev trenutnih bojev v post-sezoni. Pri Blazersih je CJ McCollum dosegel 29 točk, Damien Lillard pa se je prebudil v zadnjih šestih minutah, ko je nanizal 15 izmed 28 točk.

Zelo sem bil optimističen pred končnico tekme, saj smo v rednem delu dobili 13 izmed 16 tekem, ki so se končale s tremi ali manj točkami razlike. Imamo prave igralce za take tekme. Nepopustljivi so do konca in ne ustrašijo se takih trenutkov na gostovanjih. Zelo nam je pomagala tudi izkušnja s sedmimi tekmami proti San Antoniu v prvem krogu. Murray je bil izjemen, v tako vroči dvorani je zadel vseh enajst prostih metov. Vsi smo se zavedali, da to tekmo moramo dobiti. Če bi se znašli v zaostanku z 1:3 v zmagah, ne bi bilo več poti nazaj,” je bil zelo dobre volje trener Denverja Michael Malone.