Davis z (neuspešnim) zabijanjem sezone čez Jokića

Lakersi so sinoči slavili po drami proti Nuggetsom (93:89), v ospredju pa sta bila najboljši strelec tekme Nikola Jokić (32) in človek, katerega točke in ključna blokada sta odločila tekmo – Anthony Davis.

Njun medsebojni dvoboj je bil opazen skozi celotno srečanje, najzanimivejši trenutek pa je prišel že v samem začetku, ko je zvezdnik Los Angelesa skušal z zabijanjem sezone – toda neuspešno.

Sredi zadnje četrtine so Lakersi vodili že s 14 točkami, a so se Nuggetsi vrnili in v zadnji minuti znižali na 89:87. V naslednjem napadu je bil uspešen Davis, Jokič pa je odgovoril z dvema prostima metoma.  15 sekund je končni izid 93:89 s polaganjem postavil Talen Horton – Tucker, po minuti odmora pa je Denverjev met za tri Fucanda Campazza blokiral Davis.

Lakersi so po nizu slabih predstav dosegli pomembno zmago in prehiteli Dallas na 5. mestu Zahoda.