Dallasu ni uspelo, igrala se bo sedma tekma

Kawhi Leonard in Luka Dončić

Na šesti tekmi serije Dallas Mavericks: Los Angeles Clippers so zmagali slednji in iztržili sedmo tekmo. S pomočjo 45 točk Kawhija Leonarda in odlični zadnji četrtini so premagali domačine. Serija se za zadnjo tekmo seli v Los Angeles.

Prvič v zgodovini lige NBA se je zgodilo, da je v seriji minilo šest tekem in niti ena ekipa ni zmagala na domačem parketu. Dallasu in Luki ni uspelo končati serije, s čimer bi se lahko že pripravljali na naslednji krog končnice. Odločilna je bila prav zadnja četrtina, ki so jo Clippersi zmagali z rezultatom 31:20. Ekipi sta bili štiri minute precej izenačeni saj je bil izid po trojki Dončića 90:88. Clippersi so se takrat odcepili in zmagali, predvsem po zaslugi Leonarda in štirih zaporednih zgrešenih metov Dallasa. Končni rezultat tekme je bil 104:97.

Kawhi Leonard je dosegel rekord kariere s 45 točkami, ki jim je dodal še 6 skokov, 3 podaje in 2 ukradeni žogi. Osem svojih točk je dosegel v zadnjih treh minutah tekme in lastnoročno povedel svojo ekipo do zmage. Poleg Georga in Jacksona pa v svoji ekipi ni imel veliko pomoči v napadu, saj so preostali prispevali le štirinajst točk.

Kawhi Leonard: 45 točk, 6 skokov, 3 podaje, 2 ukr. žogi

Paul George: 20 točk, 13 skokov, 6 podaj

Reggie Jackson: 25 točk, 9 skokov, 4 podaje

Pri Dallasu so ponovno poskusili z vključitvijo Bobana Marjanovića v prvo postavo in consko obrambo. Ker pa Marjanović ni zmogel več kot sedemnajstih minut, je ta načrt hitro padel v vodo. Držali so se vse tja do rezultata 90:88, nato pa so sledili štirje zaporedni meti in nezmožnost ustavitve Leonarda. Ponovno je razočaral Kristaps Porzingis, ki je dosegel 7 točk in jim dodal 5 skokov, 3 podaje in 3 ukradene žoge.

Luka Dončić: 29 točk, 11 podaj, 8 skokov, 4 ukradene žoge

Tim Hardaway Jr.: 23 točk

Boban Marjanović: 12 točk, 9 skokov

Dorian Finney-Smith: 11 točk, 7 skokov, 4 podaje