Cedevita Olimpija na krilih Simonovića povozila Mego

Košarkarji Cedevite Olimpije so na otvoritveni tekmi nove tekmovalne sezone Lige ABA na krilih odličnih Marka Simonovića (24 točk) in Codija Millerja-McIntyreja (13 točk, 10 skokov) s 87:63 ugnali Mego Bemax.

Srbrski reprezentant, ki je dosegel 24 točk je svojo igro stopnjeval skozi celotno sreačnje. Pri tem je izjemno zadeval iz razdalje, saj je iz osmih poskusov kar šestkrat zadel izza črte 6.75. Odločil je prav met za tri točke, saj so zmaji ob polovični uspešnosti zadeli 15 trojk, nasprotniki pa le štiri. Kot že na tekmi proti Darušafaki so znova imeli težave v skoku, saj je Mega prišla do 18 skokov v napadu, na srečo pa zaradi dobrega strelskega dneva to ni prevesilo tekme v drugo smer. Izkazal se je tudi Codi Miller-McIntyre, saj je 13 točkam dodal 10 skokov in pet podaj.

Po polčasu Cedevita Olimpija postavila stvari na svoje mesto

V Dvorani športa Ranka Žeravice so se v petek zvečer zbrala številna znana imena, obiskovalci obračuna v Novem Beogradu pa so bili sprva priča nervoznemu začetku obeh moštev. V uvodnih petih minutah igre sta tako ekipi skupaj zadeli le dva od 14 metov iz igre, kljub temu pa so se v nervozi bolje znašli Ljubljančani, ki so igrali svojo igro, in s polaganjem Codija Millerja-McIntyerja po nekaj minutah druge četrtine prvič povedli z več kot desetimi točkami razlike (22:11).

Toda mlado moštvo Mege Bemax se ni vdalo, pogum jim je vlila trojka Atića, prva za Beograjčane po devetih zgrešenih metih za tri točke, to pa je bil le del delnega izida 16:5, po katerem so beograjski košarkarji še pred koncem druge četrtine izid poravnali na 27:27. To pa Zmajev ni zmedlo, na glavni odmor so s seboj odnesli devet točk naskoka (41:32), poletno igro iz zaključka druge, pa so Ljubljančani prenesli tudi na začetek tretje četrtine.

V tem delu tekme se je razigral Filip Krušlin in zadel kar štiri mete za tri točke, po novi trojki Marka Simonovića pa je prednost Cedevite Olimpije tri minute pred koncem četrtine znašala že 17 točk (59:42). Za tem se Ljubljančani niso več ozirali nazaj, visoko prednost so uspeli zadržati vse do zaključka tekme.

V dresu Mege Bemax je mladi črnogorski košarkar Marko Simonović, ki v Beogradu igra kot posojeni igralec Cedevite Olimpije, v 25 minutah igre dosegel 12 točk in zbral sedem skokov. Na uradni tekmi je debitiral tudi mladi slovenski reprezentant Jurij Macura, ki pa v šestih minutah igre ni uspel doseči koša.

IZJAVI PO TEKMI:

Slaven Rimac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Košarkarji Mege Bemax so zgrešili veliko metov iz igre, kar je zagotovo šlo nam na roko. Naši igralci so bili vseskozi osredotočeni na dogajanje na igrišču. Dobro smo nadzorovali potek igre na igrišču skozi celotno tekmo. Zelo zadovoljen sem s končnim rezultatom, saj smo potrebovali takšno zmago. Žal mi je le, da se teden ni zaključil z dvema uspehoma. Toda, če sem iskren, in če bi mi nekdo ponudil, da bomo zaigrali v finalu Superpokala Lige ABA, nato pa na peti tekmi v tednu dni zmagali še z visoko razliko, bi to takoj vzel. Čestitke fantom, ki jim ni bilo lahko. Na parketu so prikazali pravo energijo. Zdaj imamo čas, da se nekoliko odpočijemo, prihodnji teden pa bo za nas nekoliko lažji.”