Boston ohranil upanje

Košarkarji Boston Celtics so podaljšali svoje nastope v finalu vzhodne konference lige NBA, potem ko so dosegli prvo zmago proti ekipi Miami Heat. Na četrti tekmi, kjer je Miami imel prvo priložnost za uvrstitev v veliki finale, so Celtics zmagali s 116:99, s čimer so zmanjšali zaostanek na 1:3 v seriji zmag.

Miami je sicer vodil s šestimi točkami prednosti ob polčasu, vendar pa so to prednost izgubili v tretji četrtini in se niso več vrnili v igro. “Ne moremo se sprostiti,” je po zmagi dejal trener Bostona, Joe Mazzulla. “Na naslednji tekmi moramo ohraniti isto raven intenzivnosti, miselnosti in osredotočenosti.” Jayson Tatum je bil ključni igralec za Boston, saj je dosegel 34 točk, 11 skokov in sedem podaj. Grant Williams je dodal 14 točk, Al Horford 12, Marcus Smart pa 11 točk.

Trener Miamija, Erik Spoelstra, je po tekmi dejal: “Odlični strelci vedno najdejo način, da zadanejo. Ne pričakujete, da bo velik igralec, kot je Tatum, imel veliko težav. Vendar se morate potruditi, da mu otežite delo.” Jayson Tatum je po prvi zmagi proti Heat izjavil: “Naša sezona še ni rešena. Potrebujemo še tri zaporedne zmage. Doslej se v zgodovini lige NBA še ni zgodilo, da bi ekipa, ki je zaostajala z 0:3, zmagala po sedmih tekmah.” Miami ostaja favorit za finale, saj lovijo svoj četrti naslov prvaka v klubski zgodovini (po letih 2006, 2012 in 2013). Jimmy Butler je bil prvi strelec Miamija s 29 točkami.

Čančarjev Denver prvak zahodne konference

V finalu že čakajo Denver Nuggets, prvaki zahodne konference, ki ima med svojimi igralci tudi Slovenca Vlatka Čančarja. Denver je z izjemnimi predstavami Nikole Jokića, ki je postal tudi najkoristnejši igralec končnice na zahodu, izločil Los Angeles Lakerse s 4:0 v zmagah.