Podčetrtek do zmage na lokalnem derbiju

Kljub reprezentančnemu premoru, se je v Rogaški Slatini odigral derbi med domačo Rogaško in gosti iz Podčetrtka, ki so jo dobili igralci Term Olimia Podčetrtek.

1.SKL
9. kolo
Sobota, 28. november

ROGAŠKA : TERME OLIMIA PODČETRTEK 79:84 (28:16, 14:21, 21:25, 16:22)
Rogaška: Pelko 6, Nichols 14, Bernard 15, Gabrovšek 19, Blackshear 17, Božak 2, Zupan 3, Šantelj 3.

Terme Olimia Podčetrtek: Strnad 2, Čebular 24, Popadić 12, Atanacković 22, Vasilić 10, Maček 3, Cerkovnik 11, Ž. Švigelj.

Košarkarji iz Podčetrtka so uprizorili preobrat in po velikem zaostanku v prvi četrtini na koncu prišli do zmage, potem ko se je domači zasedbi ustavilo v zadnji četrtini tekme. Uvod sicer ni kazal na to, kakšen bo končni razplet. Prvo četrtino so po zanesljivem vodstvu dobili domači z 28:16, prednost pa so ohranili tudi v drugi, čeprav se je takrat že pojavila prva kriza. Tekmeci so namreč na začetku na hitro prišli do zaostanka le 30:31, potem je Rogaški spet stekel napad, toda jasno je bilo, da bo dvoboj bolj negotov, kot so napovedale prve minute. V 28. minuti so tako gostje domače ujeli na 58:58, nazadnje pa zaostajali ob koncu tega dela igre, ko je bilo 63:62. Zadnja četrtina je pripadla Podčetrtku, ki je takrat prevzel pobudo in prednost, resda majhno (največja je bila pri izidu 78:72), znal zadržati do konca.

Pri domačih je 19 točk dosegel David Gabrovšek, dve manj pa Gerald Blackshear. Pri gostih pa se je s 24 izkazal Sandi Čebular, dodal je še šest skokov in štiri podaje, 22 točk pa je bil izkupiček Sima Atanackovića.

Naslednjo tekmo bo Rogaška igrala 5. decembra, ko bo v 10. krogu gostovala pri Šentjurju, ekipa iz Podčetrtka pa bo isti dan gostila Kranjčane.