21. kolo 3. SKL zahod

Minuli konec tedna smo spremljali 21. kolo 3. SKL. Na zahodu smo spremljali 5 tekem. V Logatcu smo spremljali izenačeno srečanje. Ostale tekme so bile odločene že dolgo pred koncem.

Cerknica : Hidria

Hidria je v 21. krogu gostovala v Cerknici. Domači košarkarji gostom niso bili kos. Izgubili so vse četrtine. Na koncu je semafor kazal 57:98 v korist Idrije. Prvi strelec tekme je z 22 točkami postal Simon Tratnik.

Vrhnika : Plama-Pur

Ilirska Bistrica je gostovala pri Vrhniki. Gostje so v srečanje sicer vstopili v vlogi favorita. Na svojo žalost pa niso našli recepta za zaustavitev razigranega Saviča. Ta je zadel kar 7 trojk in dosegel 33 točk. Na koncu je bil tudi glavni junak ob zmagi svoje ekipe z 92:77.

Jesenice : Ajdovščina

Na Gorenjskem so tokrat gostovali košarkarji Ajdovščine. Te so odlično začeli srečanje, vendar v nadaljevanju popustili. Železarji so na koncu srečanje dobili s 85:78. Z 19 točkami se je pri Jeseničanih najbolje odrezal Matej Pirija.

Tolmin : Janče

V Tolminu so gostovali košarkarji prvouvrščenih Janč. Te so skozi celotno srečanje nadzorovali tempo tekme. V zadnjo četrtino so vstopili z 22 točkami prednosti. To pa je bilo dovolj za zmago. Na koncu so slavili z 61:73. S 17 točkami je bil najbolj vroč Tevž Ružič.

Logatec : Krvavec

V Logatcu smo spremljali eno izmed najbolj izenačenih tekem kola. Zmagovalec je bil določen šele v finišu srečanja. Malce več sreče so imeli domačini in slavili s 73:71.