21. kolo 3. SKL vzhod

Minuli konec tedna smo spremljali 21. kolo 3. SKL. Na vzhodu smo spremljali 6 tekem tega kolo in še eno prestavljeno tekmo prejšnjega. V soboto so košarkarji ljubljanske Ježice doživeli svoj prvi poraz letošnje sezone.

Hrastnik : Kolpa

V Zasavju so gostovali košarkarji Kolpe. Domačini so srečanje imeli v svojih rokah vse od prve četrtine. Na koncu so slavili z ogromno prednostjo ob rezultatu 89:55. Z 19 točkami sta se za Hrastnik najbolje odrezala Matic Babič in Klemen Požin.

Grosuplje : Bistrica

Na srečanju med Grosupljem in Bistrico smo spremljali izjemno izenačen dvoboj. Ta je bil odločen šele v zaključku srečanja. Domačim je pred približno 40 gledalci uspelo priti do zmage z 78:74. V vrstah Grosupeljčanov se je najbolje izkazal Jaka Mori.

Vojnik : Prebold

Predstavljena tekma 20. kola je bila odigrana minuli petek. V Vojnik so pripotovali košarkarji Prebolda. Te so dobili prvi polčas z prednostjo 2 točk. V nadaljevanju srečanja smo spremljali izredno izenačen obračun. Več sreče in znanja so na koncu imeli domačini, ki so slavili z 95:89. V njihovih vrstah se je s 16 točkami najbolj izkazal Jaka Potočnik.

Prebold : Calcit

Le dan po porazu je košarkarje Prebolda že čakal nov izziv. Tokrat so v goste pripotovali Kamničani. Te so naravnost pometli z domačini, ki v 21 kolih še vedno niso uspeli zmagati. Ob sodniškem žvižgu je bil rezultat 71:99. Prvi strelec srečanja je postal Primož Rems, ki je dosegel 24 točk.

Konjice : Ježica

Na srečanju, ki se je odvijal v ŠD Slovenske Konjice smo doživeli presenečenje kroga. Gostje iz Ježice so sploh prvič v letošnji sezoni izgubili. Konjice so slavile s 85:67. Prvi strelec tekme je z 22 točkami bil Dino Lamešič.

Cedevita Olimpija mladi : Krško

V mali dvorani Stožic so gostovali košarkarji Krškega. Gostje so bili bolj razpoloženi skozi celotno srečanje in na koncu ugnali Ljubljančane z 68:81. Prvi strelec je postal Martin Drenik, ki je dosegel 19 točk.

Nazarje : Vojnik

Vojnik se je tudi na svoji 2. tekmi v dveh dneh odlično odrezal. V obračunu je povsem demoliral KK Nazarje. Na koncu je slavil z izidom 67:98. S 27 točkami se je najbolj izkazal Žiga Klančnik.