2.SKL: Troti do nove domače zmage

TROTI – PORTOROŽ 90:69 (24:25, 23:16, 23:13, 20:15)

Troti so na Livadi gostili Portorož, ki kar ne najde poti iz rezultatske krize, saj so nazadnje slavili daljnega 20. novembra. Gostje so boljše odprli srečanje in po košu Eneja Miklavčiča so povedli s 4:12. Troti so v nadaljevanju prve četrtine vzpostavili ravnotežje na terenu in po prvih desetih minutah igre so zaostajali le še za točko (24:25). Z dobro igro so nadaljevali tudi v drugi četrtini in s serijo 12:0, ki se je začela že v zadnjem napadu prve četrtine, ko je tik pred koncem trojko zadel Žiga Verbič, so v 12. minuti srečanja povedli za osem točk (33:25), ob polčasu pa je razlika znašala šest (47:41). Odločilno prednost si je Trotom nato uspelo priigrati na začetku drugega dela igre, ko so po delnem izidu 16:2 že v 26. minuti prednost povišali na 20 (63:43). Domači so do konca srečanja igrali potrpežljivo, Portorožu pa se niso dovolili približati na manj kot 14 točk razlike. Na koncu je ta znašala 21 točk, Troti pa so prišli že do letošnje dvanajste zmage. Najzaslužnejša za prepričljivo zmago domačih sta bila Jure Ličen in Rok Savić, ki tekme skupaj začenjata na položajema pod košem. Ličen je na koncu zbral 16 točk in 15 skokov, podobno uspešen pa je bil tudi Savič z 18 točkami in 11 skoki. Edini izrazito točkovno razigran posameznik pri Portorožu je bil Aleksa Kojadinović z 22 točkami, po 10 pa sta jih dodala Adin Kavgić (še 12 skokov) in Luka Rožanc.