2.SKL: Ilirija s pol moči do zmage na mestnem obračunu

LJUBLJANA – ILIRIJA 64:97 (19:26, 13:21, 16:29, 16:21)

Po izenačenem začetku so si prvi nekoliko višjo prednost priigrali košarkarji Ilirije, ki so po trojki Mensuda Julevića v 12. minuti srečanja povedli z 20:31. Domači so se z energično igro trudili držati priključek, a je Ilirija vseeno na odmor odšli s prednostjo 15 točk (32:47). Podobno zgodbo smo spremljali tudi v tretji četrtini, razlika pa je vse skozi enakomerno naraščala. Gostje so že pred zadnjimi desetimi minutami igre dokončno razblinili vse dvome o zmagovalcu, saj so vodili za 28 (48:76), tako da je bila zadnja četrtina le še formalnost. Zaradi prepričljivega vodstva je gostujoči strateg Luka Bassin priložnost za igro precej enakomerno ponudil vsem svojim varovancem in spočil nekatere nosilce igre, prav vsi košarkarji v kadru pa so se uspeli vpisati med strelce. Najboljša strelca obračuna sta s 17 točkami bila Rade Rodič (še sedem skokov) in Dejan Milašinović (še devet asistenc). Pri domačih sta dvomestno število točk dosegla le Gašper Širovnik (14 točk) in Žiga Grobovšek (10 točk).