2.SKL: Sežana in Troti do visoke zmage, prvič slavili tudi Parklji

V soboto smo v 2.SKL lahko spremljali prve tri obračune v drugem krogu tekmovanja. Do zmag so na domačih terenih prišli Parklji, Sežana in Troti.

SOBOTA, 19.10.2019, OB 18:00, OŠ Maksa Pečarja

PARKLJI – BRINOX MEDVODE 89:77 (28:24 23:21 21:8 17:24)

V prvem obračunu dneva so do zanesljive zmage prišli košarkarji Parkljev. Medvodčani so priključek po dobri igri v napadu še držali v prvem polčasu, saj so na odmor šli z zaostankom le šestih točk (51:45). Že v tem delu igre je pri domačih blestel izkušeni Igor Tratnik, ki je v prvih dvajsetih minutah dosegel kar 22 točk. Ljubljančani so v nadaljevanju precej boljše zaigrali v obrambi in gostom v tretji četrtini dovolili le osem točk, razlika pa je pred zadnjim delom igre znašala že velikih 19. Gostje so se tri minute in pol pred koncem še približali na 10 točk zaostanka, a so izkušeni domačini tekmo znali brez večjih naporov pripeljati do konca. Najboljša strelca tekma sta bila Igor Tratnik in Adrian Hirschmann, oba sta dosegla 28 točk. Tratnik je temu dodal še šest skokov, dve blokadi in dve pridobljeni žogi, kar je na koncu pomenilo, da je njegov indeks znašal 34. Pri gostih je dobro vsestransko predstavo prikazal Janez Korošec, ki je ob 12 točkah ujel še sedem odbitih žog in podelil štiri podaje.

SOBOTA, 19.10.2019, OB 19:00, SŠ Srečka Kosovela

MESARIJA PRUNK SEŽANA – PVC NAGODE POSTOJNA 80:55 (21:10 17:5 24:17 18:23)

Precej bolj enosmeren promet smo lahko spremljali v dvorani Srednje šole Srečka Kosovela. Domači Sežančani so že po prvi četrtini povedli z 21:10, do konca prvega polčasa pa z izjemno igro v obrambi razliko povišali že na 23 točk, pri čemer so gostje v prvih dvajsetih minutah igre dosegli le 15 točk! Domači strateg Teddy Delač je priložnost za igro ponudil vsem dvanajstim igralcem, ti pa so v tretji četrtini razliko le še povečevali. V precej sproščenih zadnjih desetih minutah so Sežančani le nekoliko popustili, a vseeno slavili s 25 točkami prednosti. Znova je pod košem blestel Timothy Cole, ki je ob 12 točkah zbral še osem skokov, prvi strelec pa je bil Žiga Kukanja (18 točk). Pri točkovno skromnih gostih je največ, 16 točk, dosegel Blaž Abram (4 trojke), še 14 pa jih je dodal Žan Đogić.

SOBOTA, 19.10.2019, OB 20:00, Športni center Livada

TROTI – LTH CASTINGS 92:65 (22:10 25:24 23:16 22:15)

Novomeški Troti so po pomembni zmagi na gostovanju pri Hrastniku tokrat izjemno zanesljivo doma ugnali še LTH Castings. Pot proti zmagi so odločno začeli že v prvi četrtini in po trojki Martina Mežana že v 7. minuti srečanja vodili s kar 18:4. Škofjeločani so se nato le zbrali in do konca četrtine nekoliko znižali izid (20:10). V nadaljevanju smo lahko spremljali precej bolj izenačen obračun, a so Troti po zadeti trojki Črta Ristića in zaradi osebne napake še prostem metu odšli na odmor z do takrat najvišjo prednostjo 13 točk. Že takoj na začetku drugega polčasa so nato razliko dvignili prek 20 točk, dokončno pa so odpor LTH Castingsa zlomili sedem minut pred koncem srečanja, ko so po polaganju Jureta Prusa povedli za 23, razliko pa so do konca še nekoliko povečali in zasluženo slavili s 92:65. Blestel je izkušeni Bojan Krivec, ki je dosegel dvojnega dvojčka, saj je zbral 15 točk in 11 podaj, točke pa so Troti precej enakomerno razdelili, saj jih je Jure Prus dosegel 19, 17 pa sta jih dodala Črt Ristić in Žiga Verbič. Pri danes nerazpoznavnih gostih je 16 točk dosegel Matic Sirnik in ob tem imel še šest skokov.