2.SKL: Neverjetna predstava Ožegoviča za zmago nad Troti

ECE TRIGLAV – ŽOLTASTI TROTI 85:73 (19:9, 23:20, 24:29, 19:15)

Domači so odlično začeli lov na peto letošnjo zmago in na krilih razpoloženega Gabra Ožegoviča ob koncu prve četrtine prvič povedli za dvomestno število točk (17:7). Gostje, pri katerih je znova manjkal kapetan Bojan Krivec, so začeli drugo četrtino bolj odločno, toda domači so po zadetem metu Tima Lotriča v 15. minuti povedli že za 15 (30:15). Razlika je tudi ob polčasu znašala več kot deset, saj je Ožegovič v izdihljajih polčasa zadel trojko in postavil končni rezultat prvega dela igre (42:29). V tretji četrtini sta bili obe ekipi precej razpoloženi v napadu, Trotom pa je uspelo zaostanek pred zadnjimi desetimi minutami igre znižati na le osem točk. Sledila je še bliskovita serija 8:0 in sedem minut pred koncem sta bili ekipi ponovno poravnani (66:66). Na to serijo sta sijajno odgovorila Ožegovič in Lotrič, ki sta v dobri minuti in pol sama nanizala devet točk. Troti od izenačenja na 66 več kot pet minut niso uspeli doseči točke, dve minuti pred koncem pa je razlika že znašala 16 v korist Triglava (82:66), ki je tekmo nato mirno pripeljal do konca. Pri domačih je novo sijajno predstavo prikazal do sedaj najboljši igralec drugoligaškega tekmovanja, Gaber Ožegovič. Na terenu je preživel vseh 40 minut, v tem času pa zbral kar 39 točk in sedem skokov, nad njim pa je bilo napravljenih tudi 11 osebnih napak. Pomemben delež k peti zaporedni zmagi in ohranitvi neporaženosti je prispeval tudi šele 18-letni Klemen Smrekar, ki je dosegel dvojni dvojček (13 točk in 11 skokov). Pri gostih je bil najbolj razpoložen izkušeni Črt Ristič (18 točk in 5 asistenc), 15 točk pa je dodal Jure Prus.

CELJE – ILIRIJA 64:62 (17:9, 13:22, 13:21, 21:10)

Po začetnem vodstvu Ilirije z 2:5 so domači nato do konca prve četrtine zadeli pet trojk (od tega štiri Amar Ejup) in jo dobili s 17:9. Gostje so precej boljše zaigrali v nadaljevanju in po dveh zadetih trojkah Petarja Vujačića povedli z 21:26. V zadnjih dveh minutah prvega polčasa nato Ilirija ni uspela doseči nobene točke, rezultat pa je po prvih dvajsetih minutah znašal 30:31 v korist Ljubljančanov. Gostje so prednost v uvodnih minutah drugega dela še povečali in po trojki Miloša Varagića v 26. minuti tekme znova povedli za osem (35:43), razlika pa je bila pred zadnjimi desetimi minutami še nekoliko višja (43:52). Celjani so izjemno odprli zadnjo četrtino in po dveh zaporednih trojkah Tadeja Tabaka izid dobrih šest minut pred koncem srečanja ponovno izenačili (54:54). Na to sta odgovorila Dejan Milašinović in Mensud Julević in Ilirija je tri minute pred koncem znova povedla za šest (56:62). Spremljali smo infarktno končnico v kateri so Celjani po košu Matica Pergerja 40 sekund pred koncem povedli za dva (64:62). V naslednjem napadu je trojko za vodstvo zgrešil Milašinović, na nasprotni strani pa oba prosta meta zgrešil Ejup. Ilirija je imela še en napad, a je trojko tudi tokrat zgrešil Milašinović, po odličnem skoku v napadu pa je met za podaljške zgrešil še Alen Malovčič in zmaga je ostala doma. Prvi strelec Celja je bil Amar Ejup, ki je dosegel 17 točk, 12 točk in osem skokov pa je dodal Tadej Tabak, ki je tudi dosegel izjemno pomembnih pet točk v zadnjih dveh minutah srečanja. V vrstah gostov se je najbolj izkazal izkušeni Mensud Julević, ki je 14 točk dodal še 11 skokov in pet asistenc.

MESARIJA PRUNK SEŽANA – LJUBLJANA 80:65 (22:13, 24:19, 19:13, 15:20 )

Favorizirani domačini, ki so zaigrali brez Nika Kučeja, so po začetnem kratkotrajnem vodstvu Ljubljane pričakovano dobili prvo četrtino z 22:13. V drugi četrtini so gostje po seriji 9:0 sicer zaostanek znižali le na štiri točke zaostanka (26:22), a je Sežana v nadaljevanju zaigrala bolje in po trojki Filipa Mugoše v samem zaključku polčasa povedla z najvišjo prednostjo 14 točk (46:32). Domači so razliko počasi in vztrajno povečevali tudi v drugem polčasu. Pred začetkom zadnje četrtine so tako praktično že razblinili vse dvome o zmagovalcu, saj so vodili za 20 točk (65:45). Igralci Ljubljane se sicer niso predali in po trojki Jakoba Stražarja je bila razlika znova 10 točk (71:61). Sežana je nato dala v višjo prestavo in hitro znova naredila občutno razliko ter tekmo mirno pripeljala do konca. Najboljšo letošnjo predstavo v rdečem dresu je prikazal Adrian Jogan, ki je dosegel dvojnega dvojčka, saj je zbral 16 točk in 12 skokov. Velik delež k zmagi je z vsestransko igro prispeval tudi Niko Bačvič, ki je ob 100 % metu iz igre dosegel 15 točk in v obrambi pridobil tri žoge. Prvi strelec gostov je bil David Križanič (15 točk), 14 pa jih je dodal Jakob Stražar.

BRINOX MEDVODE – LTH CASTINGS 62:71 (17:10, 14:21, 16:14, 15:26)

Izjemno zanimivo srečanje smo lahko spremljali tudi v Medvodah. Domači so tekmo začeli precej bolje in po uvodnih desetih minutah vodili za sedem (17:10). Gostje so razliko hitro znižali in v 17. minuti srečanja po trojki Matica Sirnika tudi povedli (21:23), ob polčasu pa je bil rezultat izenačen (31:31). Domači so boljše začeli tudi drugi polčas in pri izidu 35:35 naredili serijo 9:0 ter povedli za devet (44:35). Škofjeločani so imeli pripravljen odgovor tudi na to, razliko pa so s trojko Luke Gruma pred zadnjo četrtino ponovno zmanjšali na le dve točki (47:45). Medvodam je v zaključku tekme nekoliko zmanjkalo moči in LTH Castings je dve minuti pred koncem povedel za sedem (58:65), domači pa se več niso uspeli povsem približati. Prvi strelec Medvod je bil Jure Bavdek, ki je ob 18 točkah zbral še šest asistenc, nekoliko slabše pa metal za tri točke (met 2/10). Največ točk pri gostih je dosegel Luka Kureš (19 točk), dvojni dvojček pa je dosegel Luka Grum (15 točk in 10 skokov).

PVC NAGODE POSTOJNA – HRASTNIK 54:64 (20:17, 8:12, 14:20, 12:15)

Tekmo so boljše odprli košarkarji Hrastnika, ki so po zadetem prostem metu Nika Gregorčiča povedli z 6:13. Domačim je s serijo zaporednih uspešnih napadov uspelo hitro izenačiti in še pred zaključkom prve četrtine tudi povesti (20:17). V drugi četrtini smo lahko spremljali veliko zgrešenih metov na obeh straneh, Žiga Habat pa je 24 sekund pred koncem z zadetim prostim metom postavil izid polčasa (28:29). V tretji četrtini so gostje po polaganju Nika Gregorčiča razliko povečali na osem (34:42). Domači so se nato nekoliko približali, a je trojko v zadnji minuti četrtine zadel Matic Babič, tako da je prednost Hrastnika pred zadnjim delom igre bila sedem točk (42:49). Hrastnik je z dvema zadetima polaganjema hitro povedel z dvomestno prednostjo (42:53), ki je do konca tekme več ni izpustil iz rok. Ob tretji zmagi Hrastnika je Matic Babič dosegel 14 točk, 13 pa jih je dodal Dejan Bunčič, dvojni dvojček pa je dosegel Žiga Habat (10 točk in kar 15 skokov). Pri Postojni je bil najbolj razpoložen Klemen Muha (14 točk, 13 skokov in pet asistenc), ki pa ni imel prave pomoči soigralcev.