2. SKL: Ilirija v Tivoliju prekinila serijo Trotov

Na prvih tekmah 5. kroga 2.SKL so do novih zmag prišla moštva Parkljev, Ilirije in Celja, niz neporaženosti pa so podaljšali tudi košarkarji Triglava.

SOBOTA, 2.11.2019, OB 18:00, ŠD Poden

LTH Castings – Parklji 76:78 (20:28, 23:15, 17:14, 16:21)

Po precej izenačenem začetku so Parklji v zadnji minuti prve četrtine naredili delni izid 6:0 in po prvih desetih minutah vodili za osem. V tem delu igre so bili izjemno napadalno učinkoviti, saj so od 14-tih poskusov le dvakrat zgrešili iz igre. Domači so se v drugi četrtini počasi približevali in v 18. minuti tekme po polaganju Jakhela Kolareviča znova izenačili (39:39), izid pa je bil izenačen tudi ob polčasu. Drugi polčas so boljše začeli domačini, ki so po trojki Matica Sirnika že povedli za sedem (57:50), pred zadnjo četrtino pa vodili za tri (60:57). Na začetku četrtine skoraj dve minuti in pol nobena izmed ekip ni dosegla koša, Sirnik pa je nato povišal prednost na pet. Parklji se niso predali in so nato po seriji 10:2 dve minuti pred koncem znova povedli za sedem. Domači se več niso uspeli povsem približati, s trojko tik pred koncem pa so le ublažili poraz. Prvi strelec LTH Castingsa je bil Matic Sirnik, ki je dosegel 17 točk, najboljšo tekmo letos pa je odigr Jernej Andolšek Heine, ki je 15 točkam dodal še 4 skoke, 5 podaj in 3 pridobljene žoge. Pri gostih sta znova blestela Igor Tratnik, ki je ob 82 % metu iz igre dosegel 22 točk ter Adrian Hirschmann, ki jih je dodal 18 (4 trojke).

SOBOTA, 2.11.2019, OB 19:00, 1. OŠ Celje

Celje – Ljubljana 75:38 (19:6, 26:15, 25:13, 5:4)

V Celju smo po pričakovanju spremljali precej enostransko tekmo. Domači so na terenu zagospodarili od samega začetka in si že v prvi četrtini priigrali 16 točk prednosti. Razlika je do polčasa narastla na 24 točk, kaj hitro pa je zelo enakomerno priložnost vsem svojim varovancem ponudil domači strateg Uroš Grešak. Prednost je kljub zajetni minutaži rezervistov v drugem delu igre le še naraščala in pred zadnjimi desetimi minutami igre znašala že ogromnih 36 točk. V zadnji četrtini smo lahko spremljali izjemno nemotivirano in slabo napadalno igro, saj sta obe moštvi skupaj zmogli le 9! točk (5:4), Celje pa je prvi koš doseglo šele po 5 minutah in 27 sekundah igre, kljub temu pa so na koncu zasluženo slavili svojo drugo zaporedno zmago. Pri domačih je največ točk (16) dosegel Matic Perger, ki je od devetih poskusov iz igre zgrešil le enkrat, pod košem pa je dominiral Miloš Miljković, ki je zbral 14 skokov. Pri skromnih gostih so trije košarkarji dosegli šest točk, še najboljše pa je igral Žiga Grobovšek, ki je ob petih točkah zbral šest skokov in štiri podaje.

SOBOTA, 2.11.2019, OB 19:00, Hala Tivoli

Ilirija – Troti 87:76 (29:12, 13:23, 19:25, 26:16)

Pri domačih je po odhodu Jana Novaka luknjo na mestu organizatorja igre zapolnil Dejan Milašinović, ki je sezono začel pri Podčetrtku. Vidno motivirani košarkarji Ilirije so tekmo začeli zelo razpoloženo v napadu in po šestih minutah prvič povedli z dvomestno prednostjo (18:8). Dobro so tudi zaključili četrtino in ob koncu vodili za 17 (29:12). Gostje so se v drugi četrtini pobrali in zaostanek do polčasa znižali na sedem točk, s čimer so se popolnoma vrnili v igro. Troti so z dobro igro nadaljevali tudi v drugem polčasu, po polaganju Roka Savića ob zaključku tretje četrtine pa so zaostajali le še za točko (61:60). S košom so odprli tudi zadnjo četrtino in po dolgem času znova vodili. Ilirija je odgovorila s serijo 8:0 in znova ubežala na bolj varno razliko šestih točk. Gostje so na vse pretege poskušali tekmo še enkrat obrniti v svoj prid, a so domači odigrali zanesljivo in se veselili druge letošnje zmage. Gostje so pogrešali izkušenega prvega organizatorja igre Bojana Krivca, kar se je na trenutke tudi poznalo na terenu. Znova je za Trote odlično igral Rok Savič, ki je 22 točkam dodal še osem skokov, za zmago pa bi več potrebovali od prvega strelca Črta Ristića, ki je dosegel le šest točk, pri tem pa kar enajskrat poskušal za tri točke in bil vselej neuspešen. Prvi strelec pri domačih je bil Miloš Varagić, ki je dosegel 22 točk (met za tri 6/8), najzaslužnejši za zmago domačih pa prav novinec Dejan Milašnović, ki je 17 točkam dodal še pet skokov, za tri točke pa je metal 5/7. Ilirija je tekmo dobila predvsem zaradi odličnega meta za tri točke; izza črte 6.75 so metali 52 %, zadeli so kar 14 trojk iz 27 poskusov.

SOBOTA, 2.11.2019, OB 20:00, ŠC Postojna

PVC Nagode Postojna – ECE Triglav 56:62 (15:21, 8:14, 21:16, 12:11)

V precej trdem in izenačenem obračunu si je prvo večjo prednost po zadeti trojki kapetana Aleksanderja Vojičića priigral Triglav (10:19). Na tekmi, ki ni postregla z veliko točkami, so nekoliko boljše tudi v drugi četrtini igrali gostje in na odmor odšli s prednostjo 12 točk (23:35). Razliko so takoj po začetku polčasa povišali na 20, domači pa so se po seriji 21:6 tik pred konem tretje četrtine znova približali le na pet točk, po zadetih prostih metih Luke Markoviča pa je razlika pred zadnjim delom igre znašala sedem točk. Triglav je hitro znova ušel na bolj varno prednost 13 točk, v samem zaključku tekme pa so bili Postojnčani nekoliko nezbrani in premalo natančni pri metih iz razdalje, tako da so gostje prišli do še četrte letošnje zmage. Pri zmagovalcih je znova blestel zaenkrat prvo ime drugoligaškega tekmovanja, Gaber Ožegovič, ki je zbral 18 točk, 13 skokov in pet asistenc, točkovno pomoč pa je imel predvsem v Praljaku, Jakobčiču in Vojičiću (vsi 10 točk).Domači so kot na večini letošnjih tekem znova katastrofalno metali za tri točke; tokrat so zadeli le 17 % vseh poskusov (met 6/36), res slab strelski dan pa je imel Blaž Abram, ki je trojke metal le 1/14. Najboljšo predstavo v dresu Postojne je znova prikazal center Amir Maddred, ki je vknjižil nov dvojni dvojček, saj je 20 točkam dodal še 12 skokov.